Звезда поражена у Норвешкој, за Лигу шампиона ће морати да се намучи у реваншу

Фудбалери Црвене звезде поражени су у Норвешкој од екипе Боде Глимта са 2:1 у првом мечу плеј-офа квалификација за Лигу шампиона

Није блистао шампион Србије на гостовању у Норвешкој у првом мечу против Бодеа.

Да ли због подлоге (вештачка трава), да ли због веома расположеног и тактички дисциплинованог противника, црвено-бели су тек на моменте играли фудбал какав се од њих очекивао.

Од уводних минута меча је Боде имао контролу над темпом утакмице. Норвешки тим је имао и знатно већи посед лопте, те кроз кратка и брза додавања тражио рупу у Звездиној одбрани.

У првих 45 минута нису проналазили простора за озбиљније шансе, осим у 38. минуту када је Сјеволд погодио пречку.

Друго полувреме донело је то да је Боде материјализовао своју бољу игру. Ушли су домаћи оштрије у наставку меча и већ након пар минута направили две велике шансе.

Нису постигли гол прво Хег, а потом Хауге, али је то био наговештај онога што следи.

У размаку од десет минута, Боде је постигао два гола.

Играо се 52. минут када је након корнера и центаршута са леве стране, штопер Бјерктуфт главом "закуцао" лопту у мрежу српског тима.

Није стигла да се опорави од првог, а Звезда је већ примила други гол.

Било је то у 62. минуту, када је Мата имао више простора на десној страни, успео да се намести и потом матира голмана Илића за великих 2:0 за норвешки тим.

До краја меча, Звезда је показала реакцију и успела да смањи заостатак пред реванш у Београду.

Мимовић је постигао погодак након прекида у 78. минуту и смањио на 2:1.

Убацио се Звездин бек након прекида, налетео на лопту и послао је у мрежу домаћих.

Упркос узбуђењима на обе стране, резултат се до краја меча није мењао.

Реванш меч плеј-офа квалификација за Лигу шампиона, играће се у Београду за седам дана.

20. авг 2024 • 22:52

Крај меча, Звезда је претрпела пораз у Норвешкој

Завршен је меч у Норвешкој.

Боде је славио са 2:1, па ће реванш у Београду бити прилика да Црвена звезда избори пласман у Лигу шампиона.

78' - ГОЛ! Звезда смањује на 2:1, Мимовић даје наду црвено-белима

Српски тим до гола долази након прекида. Хванг је оштро убацио лопту у шеснаестерац ривала, а тамо Мимовић натрчава и смешта је у мрежу.

Боде води 2:1, али је моментум сада на страни Црвене звезде.

72' - Мало је недостајало да Звезда постигне гол

Дуарте се отворио по левој страни, успео да побегне чуварима и упути центаршут, али Ендиају је мало недостајало да дође до лопте и постигне погодак.

Остаје 2:0 за Боде.

62' - ГОЛ! Мата повећава на 2:0, Звезда у проблему

Нови опасан напад домаћина завршио је поготком. Овога пута лотпа је стигла до Мате на десној страни, он се наместио и прецизно шутирао, те матирао Илића за 2:0.

52' - ГОЛ! Боде води, Норвежани искористили иницијативу

После корнера и центаршута са леве стране, Боде стиже до гола.

Штопер Бјерктуфт се залетео и био највиши у скоку, а главом је сместио лопту од пречку у мрежу српског тима.

50' - Велике прилике домаћина, Звезда се некако брани

Две колосалне шансе имали су фудбалери Бодоа, прво је Хег успео да дође до лопте у петерцу Звезде и шутира, али је раменом одбранио голман Илић.

Минут касније, Хауге је био у прилици, али је његов шут био непрецизан.

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

Полувреме: Боде - Црвена звезда 0:0

Није било промене резултата у првих 45 минута меча, па се на полувреме одлази са резултатом 0:0.

44' - Поништен гол Звезди, Ендиај је био у офсајду

Близу вођства били су црвено-бели, након добре акције и лопте ка Илићу на десној страни.

Илић је веома слабо шутирао, али је некако до лопте дошао Ендиај, који је потом смешта у мрежу.

Звездин нападач био је у офсајд позицији, па је погодак брзо поништен.

38' - Норвежани умало до гола, пречка савезник Звезде

Имала је Звезда среће у 38. минуту, пошто је након кратких додавања лопта дошла до бека Сјеволда, који је одлично шутирао и погодио пречку.

Остаје 0:0.

30' - Звезда без шансе

У уводних пола сата фудбала, не успева српски клуб да изгради опаснији напад и тако угрози гол ривала. Ни домаћин не показује превише у досадашњем току, али је Боде у пар наврата успео да уђе у шеснаестерац Звезде и створи какво-такво узбуђење.

9' - Домаћин први прети, Илић сигуран

Први течнији и опаснији напад на мечу извели су домаћи, који су изградили позицију за шут Метеа, који је са лакоћом одбранио голман Илић.

1' - Почео је меч

Словачки судија Кружљак означио је почетак меча у Норвешкој...

Познати су састави тимова:

Норвежани се не смеју потценити

Норвешки тим је већ неколико сезона прави хит, нарочито у Европи, али је то екипа без превише искуства на врхунском нивоу и никада нису играли Лигу шампиона.

С друге стране, црвено-бели су последњих година готово редован учесник у елитном такмичењу, а искуство стечено играњем против најјачих европсих тимова могао би да буде превага на страни српског шампиона.

Милојевић јасан пред гостовање

"Дуго играју у истом систему, дисциплиновани су, шампиони своје земље, сигурно ће бити агресивни, али одговорићемо нашом агресијом. Биће то рововска битка у сваком случају", рекао је тренер фудбалера Црвене звезде Владан Милојевић на конференцији за медије.

"Очекујемо брзу утакмицу, вештачка трава, не знам хоће ли бити кише. Нису то нама уобичајени услови, играли смо у Панчеву на вештачком терену, али потпуно су различите. Боде игра хитро, кратким пасовима и мораћемо што пре да се адаптаримо на терен", истакао је Милојевић.

Бодо једина препрека ка Лиги шампиона

Српски клуб за разлику од прошле сезоне, није успео као шампион Србије да прође у групну фазу елитног такмичења.

Ипак, за разлику од неких претходних сезона, Звезда није играла квалификације у јулу и у раној фази, већ ће двомеч са Бодо Глимтом одлучити учесника групне фазе Лиге шампиона.