ТСЦ са девет играча добио три комада: Лазетићев Макаби их шаље у Лигу конференције

Фудбалери ТСЦ-а поражени су у четвртак увече од Макабија из Тел Авива резултатом 3:0 у првој утакмици плеј-офа за пласман у Лигу Европе

На неутралном терену у Мађарској убедљиво је славио само номинални домаћин, предвођен српским тренером Жарком Лазетићем, некадашњим стратегом ТСЦ-а.

Макаби је славио у мечу у ком је имао и два играча више, пошто су два играча ТСЦ-а била искључена у финишу првог полувремена - прво Матеја Ђорђевић у 42. минуту, а потом и Михајло Бањац у 45+2. минуту, оба пута после ВАР интервенције.

Израелци су ту предност лако искористили. Стрелци за Макаби били су Дор Тургеман у 27, Дор Перец у 63. и Елад Мадмон у 83. минуту.

Реванш се игра 29. августа у Бачкој Тополи, а ТСЦ је обезбедио макар учешће у Лиги конференције предстојеће јесени.