Србији сребро на Европском првенству, Аустрија славила у неизвесном финалу

Репрезентација Србије у баскету 3x3 поражена је у финалу Европског првенства од селекције Аустрије са 18:17
Србији сребро на Европском првенству, Аустрија славила у неизвесном финалуGetty © Andrea Kareth

Српски баскеташи су успели да дођу до одличја на Европском првенству, али оно нажалост није било златно.

Након сјајних партија у нокаут фази турнира, уследио је помало неочекивани пораз од домаћина турнира у финалу.

Србија је пропустила прилику да освоји шесто узастопно злато на шампионату Европе.

Иако су турнир започели поразом од Шпаније, српски баскеташи су се уздигли и до краја турнира играли одлично.

У другом колу је пала Немачка (21:10), да би потом у четвртфиналу био савладан олимпијски шампион – селекција Холандије (21:16).

То је улило самопоуздање Србији и уверило је да је спремна за повратак у баскеташки врх.

У полуфиналу су баскеташи Србије показали разлику у класи у односу на ривала, те убедљиво прегазили Швајцарску са 21:10.

Финале није прошло према очекивањима, па тако нису успели српски баскеташи да наставе доминацију на "старом континенту".

Домаћин турнира је боље ушао у меч. Успели су Аустријанци да чврстом одбраном спрече поене на старту меча, па је након два минута њихова предност износила 4:1.

Како је време пролазило, тако је Србија долазила до препознатљивије игре.

Врло брзо се предност домаћина "истопила", а серијом поена Којића, Србија је стигла до предности 14:12.

Нажалост, уследила је нова нападачка криза, овога пута у самом финишу сусрета.

Аустрија је искористила "празан ход" српских баскеташа, успела да казни и техничке грешке и на крају се одбрани и слави са 18:17.

Стојачић је имао отворену двојку за победу, али је није погодио.

• 25. авг 2024 • 19:55

19:55

Крај меча: Аустрија је шампион Европе, Србији сребро

Аустријанци праве изненађење и долазе до победе од 18:17 у финалу.

Србија је освојила сребро на Европском првенству.

• 19:53

16:15 - Аустрија води, следи последњи минут

Бранковић је добио техничку грешку због приговора, па је Аустрија до вођства стигла захваљујући погођеном слободном бацању. Меч је ушао у последњи минут...

• 19:51

15:15 - Аустрија изједначује

Имала је Србија два поена предности, али је Аустрија успела да забележи неколико добрих дефанзивних поседа, а потом и поена, па је резултат нерешен - 15:15.

• 19:45

Којић погађа! Србија води 14:12

Нема Аустрија решење за Којића, који је незаустављив тренутно. Погађа српски баскеташ нову двојку и тако даје нашој селекцији прву предност на мечу. Србија води 14:12.

• 19:45

12:12 - Којић у серији

Србија је поенима Којића и Стојачића стигла до изједначења - 12:12.

• 19:39

6:2 - Аустрија у предности

Домаћин је веома енергично и расположено ушао у финале. Двојка Калтенбурнера им доноси предност од 6:2.

• 19:36

Србија без поена на старту

Аустрија након скоро два минута кошарке води 2:0. Србија не успева да дође до поена на старту меча.

• 19:30

Почео је меч

Почело је финале Европског првенства.

Сусрет можете пратити овде

• 18:38

Литванија освојила бронзу

Литванци су у мечу за треће место савладали Швајцарску са 21:18.

• 18:02

Домаћин противник Србије у финалу

Репрезентација Аустрије је домаћин турнира и покушаће да направи велико изненађење и у финалу.

Србија у меч за злато улази као апсолутни фаворит.