"Маракана" прогутала Боде, Звезда је у Лиги шампиона!

Фудбалери Црвене звезда пласирали су се у Лигу шампиона, пошто су у реванш мечу победили норвешки Боде са 2:0
"Маракана" прогутала Боде, Звезда је у Лиги шампиона!Getty © Srdjan Stevanovic

Србија ће и ове године имати представника у Лиги шампиона, пошто је Црвена звезда савладала норвешки Боде Глимт са 2:0.

Ушли су црвено-бели у реванш са голом заостатка (2:1 у првом мечу), али је пред пуном "Мараканом" виђена потпуно различита утакмица од оне у Норвешкој.

Звезда је заиграла агресивно, ангажовано, нападала и "гризла" противника од самог старта.

Ређали су се напади, али није било изгледних прилика.

Све до 23. минута, када су црвено-бели добили савршену прилику да поведе - пенал.

Сјиволд је неспретно реаговао и оборио Милсона, а Бруно Дуарте је сигурно извео једанаестерац.

Црвено-бели су потпуно доминирали на терену, чему најбоље сведочи податак да су 13 удараца имали у првом делу игре, док Норвежани нису нити једном шутирали ка голу домаћих!

Играо се 59. минут када је Звезда направила још значајнији корак ка Лиги шампиона.

Хванг је извео корнер, капитен Урош Спајић одлично скочио и главом сместио лопту у мрежу.

Када су видели да нема више места за тактизирање, гости су свим силама кренули у напад.

У завршници меча су имали лопту у ногама и снажно притискали, али је екипа Владана Милојевића затворила све путеве до свог гола.

Жреб у Монаку ће се одржати у четвртак, а Звезда ће бити у трећем шеширу.

• 28. авг 2024 • 22:54

22:54

Крај меча!

Звезда је у Лиги шампиона!

• 22:51

90' Још пет минута игре

Играће се још пет минута у надокнади.

• 22:50

90' Добра прилика за Илића

Хванг се прошетао кроз казнени простор, додао Луки Илићу, али је он шутирао право у голмана.

• 22:49

85' Боде напада свим силама

Велики притисак трпи Звезда у завршници меча.

• 22:29

70' Боде притиска

Норвежани сада имају лопту и крећу амбициозније у напад.

• 22:18

59' ГОЛ! Звезда води 2:0

Урош Спајић је одлично реаговао на убачену лопту из корнера, па главом сместио лопту у мрежу.

• 22:05

46' Настављен је меч

Почело је друго полувреме на стадиону "Рајко Митић".

• 21:48

Полувреме

Звезда много боља у првом делу игре, има гол предности.

• 21:32

31' Пречка!

Олајинка је шутирао главом, а Хаикин је додирнуо лопту тек толико да она поди пречку!

• 21:29

28' Звезда тражи нови пенал!

Олајинка је шутирао, његов ударац је изблокиран, али је дефанзивац гостију одиграо раменом.