Борац тугује после пенал рулета, али Европа први пут стиже у Бањалуку

Фудбалери Борца нису успели да се пласирају у Лигу Европе, пошто су у Бањалуци после пенала поражени од Ференцвароша укупним резултатом 4:3 у реванш мечу плеј-офа овог такмичења
Борац тугује после пенал рулета, али Европа први пут стиже у Бањалуку© FK Borac Banjaluka

Дуел је после регуларних 90 минута завршен без голова.

Потом су играни продужеци, пошто је и први меч плеј-офа за пласман у ЛЕ у Мађарској завршен истим резултатом.

Борац је повео 1:0 у 104. минуту голом Срђана Граховца, а Мађари су изједначили из пенала у 111. минуту поготком Барнабаса Варге.

Пошто до краја продужетака није било промене резултату, приступило се извођењу једанаестераца.

"Зелени" су поклекли у самој завршници, промашили чак три ударца и Ференцварош је прошао даље резултатом 3:2.

Екипа Борца ће такмичење наставити у Лиги конференција.

Пласман у Лигу Европе су поред Ференцвароша изборили и РФС, Елфсборг, Лудогорец, Ајакс, Андерлехт, Бешикташ, ФЦСБ, Викторија Плзењ, ПАОК, Брага и Макаби Тел Авив.

Жреб Лиге Европе биће одржан од 13 часова, а жреб Лиге конференција од 14.30 сати.