Брајтон казнио глупост Деклана Рајса, Арсеналу само бод против "галебова"

Фудбалери Арсенала и Брајтона играли су 1:1 у првој утакмици трећег кола Премијер лиге
Брајтон казнио глупост Деклана Рајса, Арсеналу само бод против "галебова"Getty © Nick Potts/PA Images

Арсенал и Брајтон су у утакмицу на "Емирејтсу" ушли са по две победе, па је дуел окарактерисан као мали дерби трећег кола, а на крају није било победника - 1:1.

Екипа Микела Артете била је бољи ривал у првих 45 минута, а до гола је дошла преко Каја Хаверца, који је искорисатио правовремено додавање Саке и лобовао истрчалог Фербургена.

Почстком другог полувремена десио се инцидент који је обликовао наставак меча - Деклан Рајс је на врло неинтелигентан начин зарадио други жути картон, аутоматски и искључење, па се слика на терену променила.

Брајтон је нападао свим силама ка голу Давида Раје, а до поготка је стигао у 58. минуту преко Жоаа Педра.

Иако су "галебови" нападали до краја меча, имали лопту у поседу и кружили око казненог простора противника, најбоље прилике за гол пропустили су домаћи.

Прво је Хаверц могао да се прослави, а затим је и Сака шутирао из тешке позиције, па до краја меча није било погодака.

Тек је почело треће коло Премијер лиге, а само су Манчестер сити и Ливерпул екипе које имају све победе од почетка такмичења.