Иванић у финишу донео Звезди победу, Дркушић напустио игру након експлозије петарде

Фудбалери Црвене звезде савладали су у гостима Раднички са 1:0 у утакмици седмог кола Суперлиге Србије

Црвена звезда је у Горњем Милановцу, на стадиону Металца, стигла до победе сјајним голом Мирка Иванића у 85. минуту меча.

Звезда је имала иницијативу, имала лопту у ногама, али су се акције у првом делу игре, углавном, завршавале ударцима из даљине.

Раднички је остао са играчем мање на терену у 78. минуту, када је искључен Матија Глушчевић.

Звезда је успела да искористи бројчану предност, па је до краја стигла до гола који јој је донео бодове.

У завршници првог дела игре убачена је петарда на терен, па експлодирала тик уз Вању Дркушића.

Словеначки репрезентативац је остао у свлачионици на полувремену, пошто се осећао лоше.

"Захвалио бих се мојим играчима на добијеној тешкој утакмици. Знали смо да ће меч бити овакав какав је и био. Ништа даље не бих коментарисао. Честитам навијачима и захваљујем им се. Најбитнија су три бода, идемо да се одморимо, очекује нас пуно посла", рекао је тренер Звезде Владан Милојевић.

Црвено-бели ће у следећем колу дочекати Напредак, док ће Раднички играти против Младости из Лучана.

Звезда је прва на табели, има 16 бодова и утакмицу мање. Раднички је на десетом месту са седам бодова, такође има утакмицу мање.

У другом данашњем мечу, фудбалери Младости су у гостима савладали ТСЦ са 2:1.