Шеста медаља за Србију на ПОИ у Паризу - Жељко Димитријевић освојио бронзу

Репрезентативац Србије у параатлетици Жељко Димитријевић освојио је бронзану медаљу на Параолимпијским играма у дисциплини бацање чуња и тако донео шесто одличје за српски тим у Паризу

Димитријевић је резултатом 34,18 метара у категорији Ф51 успео да дође до своје треће олимпијске медаље, пошто је био најбољи у Лондону 2012. и Рију 2016. године.

Златну медаљу освојио је Индијац Дарамбир са резултатом 34,92 метра, други је био његов сународник Пранав Сорма.

Без одличја је остао српски параатлетичар Филип Граовац који завршио као четврти са 32,21 метара, док је Александар Радишић је заузео седмо место са 31,32.

Параолимпијски тим Србије је тако дошао до шесте медаље у Паризу.

Драган Ристић је донео прво злато у парастрељаштву, док је Борислава Перић-Ранковић обезбедила је два одличја - у индивидуалној конкуренцији јој предстоји борба за финале, док је у дублу освојила сребро са Надом Матић.

Парастонотенисер Митар Паликућа освојио је бронзу у сингл конкуренцији, док је параатлетичар Небојша Ђурић стигао до сребрног одличја у бацању кугле.