Данска нокаутирала нервозне Швајцарце, Роналдо наставио а руши баријере

Фудбалери Данске победили су Швајцарску резултатом 2:0 у мечу првог гола групе А4 Лиге нација у којој се налазе и "орлови"
Данска нокаутирала нервозне Швајцарце, Роналдо наставио а руши баријереGetty © Carlos Rodrigues - UEFA / Contributor

Прво полувреме је протекло у изједначеној игри, а кључни детаљ меча десио се у 50. минуту, кад је Швајцарац Нико Елведи је добио директан црвени картон.

У 81. минуту у игру је ушао Андреас Сков Олсен и преломио меч у корист Данске са две асистенције.

Голове су постигли Патрик Доргу у 82. и Пјер-Емил Хејбјерг у другом минуту надокнаде времена.

Швајцарска је меч окончала са деветорицом јер је у 87. минуту због друге јавне опомене након ударања ривала искључен капитен Гранит Џака.

У недељу Данска дочекује Србију, а ослабљена Швајцарска Шпанију.

У Лиги нација А у групи 1 Португалија је код куће победила Хрватску резултатом 2:1, уз јубиларни 900. гол Кристијана Роналда у каријери, док је Пољска као гост савладала Шкотску 3:2.