Фудбалери Сан Марина исписали историју - прва победа после 20 година поста

Фудбалери Сан Марина савладали су селекцију Лихтенштајна 1:0 и тако уписали први тријумф у такмичарским утакмицама у историји и прву победу још од 2004. године, када су у пријатељском мечу славили против истог противника
Фудбалери Сан Марина исписали историју - прва победа после 20 година постаGetty © Giuseppe Maffia/DeFodi Images

Фудбалска ноћ у Сан Марину заиста је била за памћење - екипа селектора Роберта Ћеволија остварила је први тријумф у једној такмичарској утакмици у својој историји.

Најслабије пласирана селекција на ФИФА ранг-листи (210. позиција) истовремено је дошла до прве победе после 20 година, пошто је у априлу 2004. године истог ривала савладала у пријатељском мечу.

Три бода Сан Марино у оквиру Д Лиге нација донео је млади 19-годишњи Нико Сенсоли у 53. минуту утакмице.

Селекција Сан Марина тако је прекинула невероватни низ од 140 утакмица без победе, што је негативан рекорд без преседана у историји фудбала.

Гости из Лихтенштајна за 90 минута утакмице нису упутили ниједан шут у оквир гола домаће екипе, а пошто је судија последњи пут дунуо у пиштаљку - уследило је велико славље фудбалера и стручног штаба Сан Марина, али и малобројних гледалаца на стадиону.