Међедовић остао без титуле - Пазарац изгубио од Сарајлије у Истанбулу

Српски тенисер Хамад Међедовић поражен је у финалу челенџера у Истанбулу

Бољи од петог носиоца био је први фаворит турнира, Дамир Џумхур из Босне и Херцеговине у два сета. После сат и по времена игре, Џумхур је тријумфовао са 6:4, 6:2.

Далеко искуснији Џумхур је за разлику од противника искористио своје брејк шансе и далеко бољим процентима сервиса однео лаку победу.

Тенисери су у првом сету били сигурни на сервису до 4:4, а онда је Џумхур направио брејк. Међедовић је у наредном гему имао две шансе да одузме сервис ривалу и изједначи на 5:5, али их није искористио, па је Џумхуру припао први део игре.

Пазарац је одмах на старту другог сета изгубио сервис, да би брејком у четвртом гему стигао до 2:2. Ипак, Сарајлија Џумхур је успео да освоји наредна четири гема и тако дође до титуле у Турској.

Турнир у Истанбулу на тврдој подлози из категорије челенџера 75 играо се за наградни фонд од 82.000 америчких долара. Међедовић је уписао 44 АТП бодова, уз чек на 6.575 америчких долара.

Дејвис куп репрезентативац Србије требало би да напредује за једно место на АТП листи и буде 136. играч света.