Модрић и Роналдо као вино - донели победе својим репрезентацијама у Лиги нација

Фудбалери Хрватске савладали су Пољску резултатом 1:0, а Португалија је после преокрета савладала Шкотску 2:1, у мечевим другог кола групе А1 Лиге нација
Модрић и Роналдо као вино - донели победе својим репрезентацијама у Лиги нацијаGetty © Borna Jaksic/Pixsell/MB Media

После пораза у Лисабону, Хрватска је дошла и до прве победе у такмичењу и то минималним резултатом против Пољске.

Победоносни гол за "коцкасте" дао је капитен Лука Модрић из слободног ударца у 52. минуту.

Пољска је могла до изједначења у 70. минуту, али је капитен Роберт Левандовски погодио стативу.

Шкотска је у Лисабону повела голом Скота Мектоминија у седмом минуту, али су ствари дошле на место кад је у игру у другом полувремену ушао Кристијано Роналдо.

Прво је у 54. минуту Рафаел Леао наместио гол Бруну Фернандешу, а затим је у 88. минуту некада најбољи фудбалер планете донео победу Португалу после асистенције Нуна Мендеша.

После два одиграна кола у групи А1 Португал има шест бодова, Пољска и Хрватска по три, а Шкотска је без бода.

У наредном колу, 12. октобра, Хрватска дочекује Шкотску, а Пољска Португал.