Фудбалска репрезентација Француске победила је селекцију Белгије резултатом 2:0 (1:0), у мечу другог кола А2 групе Лиге нација, док су Бењамин Шешко и Керем Актуркоглу уписали по хет-трик у тријумфима својих селекција у Б Лиги нација
Лига нација: Французи се поправили против Белгије, Шешко и Арктукоглу уписали по хет-трикGetty © Catherine Steenkeste

После шокантног пораза од Италије пред својим навијачима на старту такмичења, Французи су против Белгије изгледали као они прави и без примљеног гола дошли допрва три бода у А2 Лиги нација.

Голове за "триколоре" су постигли Рандал Коло Муани у 29. и Усман Дембеле у 57. минуту.

У другој утакмице исте групе, фудбалери Италије победили су Израел резултатом 2:1.

Италија је повела у 38. минуту голом Давидеа Фратезија, а предност је дуплирао Мојзе Кин у 62.

Стрелац јединог поготка за Израел био је Мухамед Абу Фани у 90. минуту.

После два кола на табели А2 Лиге нација, прва је репрезентација Италије са шест бодова, Француска и Белгија имају по три бода, док је Израел без бодова.

Занимљиво је било и у Б Лиги нација, где је Црна Гора на свом терену поражена од Велса 2:1, док је Норвешка истим резултатом савладала Аустрију - победоносни гол постигао је Ерлинг Холанд.

Словенија је наставила са одличним партијама као током Европског првенства - "змајчеки" су савладали Казахстан 3:0 захваљујући хет-трику Бењамина Шешка, док је исто учинио Керем Арктуркоглу у победи Турске над Исландом 3:1.

У мечу Ц Лиге нација Румунија је победила Литванију 3:1.