Победа која не доноси много, "орлићи" славили у Бакуу

Млада фудбалска репрезентација Србије победила је као гост Азербејџан резултатом 2:0 у мечу деветог кола групе Ф квалификација за Европско првенство 2025. године

Србија је у Бакуу повела у 26. минуту - Јован Шљивић је центрирао из слободног ударца, а Вукашин Ђурђевић је био стрелац.

Изабраници Љубинка Друловића предност су удвостручили у 40. минуту, голом Јована Мијатовића.

Азербејџан је већ на старту другог полувремена могао да смањи, али после пенала који је скривио Лазар Константинов нападач домаће екипе Нариман Акунџаде није искоистио једанаестерац.

Србија је и пре овог меча изгубила све шансе да се домогне пласмана на Европско првенство. Са нова три бода има 13 и налази се на трећем месту, иза Украјине и Енглеске.

У последњем колу групе Ф Србија ће 15. октобра угостити Украјину.