Партизан на Сајму разбио АЕК - нови тим се одлично представио

Кошаркаши Партизана убедљиво су победили АЕК резултатом 93:60 у мечу првог кола турнира у Београду

Утакмица је одиграна у хали 3 Београдског сајма, пред препуним трибинама и у сјајној атмосфери коју је направило око 3.500 навијача црно-белих.

Партизан је много боље отворио меч и средином прве деонице водио је 12-4, а после 10 минута игре било је 27-20.
У другој деоници Партизан је повећао предност и на полувремену је имао плус 12 (51:39).

После треће деонице коју је Партизан добио 27:8 било је чак плус 31 (78:47) за изабранике Жељка Обрадовића.
Тренер Обрадовић користио је 14 играча, а у протоколу нису били Ајзеја Мајк и Аријан Лакић. Минуте су добили и млади играчи Партизана Митар Бошњаковић (3 поена) и Алекса Димитријевић (1 поен).

Најефикаснији у победничком тиму били су Стерлинг Браун и Тајрик Џонс са по 12 поена, 10 је дао Стерлинг Браун.
Кларенс Лиланд је са 11 поена био једини двоцифрен у екипи тренера Драгана Шакоте.

У другом колу у суботу играју АЕК и Париз, а у недељу турнир затвара утакмица Партизан - Париз.