Штутгарт диже форму пред дуел са Звездом, Леверкузен се вратио на победнички колосек

Фудбалери Штутгарта, ривали Црвене звезде у Лиги шампиона, савладали су као гости Борусију из Менхенгладбаха резултатом 3:1 у мечу трећег кола немачке Бундеслиге

Популарне "швабе" су у Менхенгладбаху повеле првим лигашким голом Дениза Ундава ове сезоне у 21. минуту.

Аласан Плеа је изједначио у 27. минуту, а победу Штутгарту у другом полувремену донео је тандем Фабијан Ридер - Ермедин Демировић.

Швајцарац је у 58. и 61. минуту асистирао репрезентативцу Босне и Херцеговине и тако донео Штутгарту прву победу ове сезоне.

После три кола Штутгарт има четири бода.

Штутгарт ће 28. новембра гостовати Звезди у мечу петог кола Лиге шампиона.

После пораза од Лајпцига, којим су прекинули невероватан низ, фудбалери Леверкузена вратили су се на победнички колосек убедљивим тријумфом против Хофенхајма 4:1.

Нигеријац Бонифејс био је двоструки стрелац, по један гол за екипу Ћабија Алонса постигли су Терије и Вирц, док је "почасни" погодак за фомаћина дело Берише.

Лајпциг је, после два стартна тријумфа, одиграо само 0:0 на свом терену са Унион Берлином.

У последњој утакмици дана, Бајерн је као гост савладао Холстајн Кил 6:1, уз хет-трик Харија Кејна.

Баварци су тако задржали прво место на табели Бундеслиге и једина су екипа у такмичењу која после три кола има максималних девет бодова.