Звезда пробила крушевачки бункер, "делије" се опростиле од Боре Ђорђевића

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Напретка 2:0 у утакмици 8. кола Суперлиге Србије

Црвено-бели су направили добру увертиру пред први меч у Лиги шампиона који играју наредне седмице против Бенфике, али и пред "вечити" дерби који је на програму у наредном колу.

Напредак је дошао у Београд са јасном намером да одбрани свој гол, али су први погодак примили у 29. минуту, када је Дуарте био прецизан извођач најстроже казне.

Питање победника решио је у 47. минуту Мирко Иванић, који је на овом мечу носио капитенску траку.

За српског шампиона дебитовали су Раде Крунић и Силас, заиграо је и Немања Радоњић, а после дуже паузе на гол се вратио Омри Глазер.

Напредак је у 85. минуту остао са играчем мање на терену после искључења Игњатовића.

Навијачи су обележили 61. рођендан "Маракане", а пре меча одата је и почаст преминулом музичару Бори Ђорђевићу.

Човек који је као фронтмен групе "Рибља чорба" оставио неизбрисив траг у музици, као велики навијач Звезде снимио је и неколико песама о љубави према клубу.

Уочи утакмице са разгласа су пуштане Борине песме, а на северној трибини уз његову фотографију порука: "Буди анђео освете", стих из чувене песме "Погледај дом свој анђеле".

Звезда води на табели Суперлиге са 19 бодова, док је Напредак на 11. позицији са осам бодова.

У осталим мечевима одиграним у суботу, Војводина је на реновираном "Карађорђу" савладала Железничар из Панчева 2:0, док Младост била боља од Радничког из Крагујевца 2:1.