Србија победила Грчку и вратила се где припада - Новак и Хамад за 3:0!

Репрезентација Србије обезбедила је опстанак у Светској групи Дејвис купа сигурном победом над селекцијом Грчке
Србија победила Грчку и вратила се где припада - Новак и Хамад за 3:0!© FOTO TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/ bg

Тениска репрезентација Србије изборила је останак у Светској групи Дејвис купа, пошто је данас у Београду повела 3:0 против селекције Грчке.

Србији је трећи, одлучујући поен донео дубл Новак Ђоковић/Хамад Међедовић, који је данас победио Грке Петроса Циципаса и Аристотелиса Таноса 6:3, 3:6, 6:3. Меч је трајао два сата и 10 минута.

Грчки тенисери су направили брејк већ на старту првог сета на сервис Међедовића. Грци су потом на свој сервис потврдили брејк за 2:0. Грчка је затим повела 3:1, али су српски тенисери успели да направе преокрет и да серијом од 3:0 стигну до 4:3. Српски тенисери су затим направили још један брејк, а онда су на сервис Међедовића стигли до 6:3 и 1:0 у сетовима.

У другом сету играло се гем за гем до резултата 3:3. Српски тенисери су у седмом гему имали 0:30 на сервис Циципаса, који је на крају успео да освоји гем и свом тиму донесе вођство од 4:3. Грчки тенисери су потом направили брејк, а онда су на сервис Таноса успели да овај део меча добију резултатом 6:3.

Победник меча одлучен је у трећем сету. Тенисери Србије су повели 1:0 на старту трећег сета на сервис Међедовића. Српски тенисери су имали четири брејк лопте у четвртом гему при вођству од 2:1, али су Грци успели да изједначе на 2:2.

Србија је у шестом гему имала три везане брејк-лопте при вођству од 3:2, али су грчки тенисери изједначили на 3:3. Српски тенисери су потом повели 4:3, а онда су стигли до брејка и 5:3. Међедовић је потом сигурним сервисима донео победу Србији.

Српски тенисери су имали велику подршку навијача у хали "Александар Николић".

Миомир Кецмановић је јуче у првом сингл мечу победио Аристотелиса Таноса 6:3, 6:3, док је Ђоковић потом надиграо Јаниса Ксиласа 6:0, 6:1.

• 15. сеп 2024 • 15:21

15:21

Србија је победила Грчку!

Славље Ђоковића и Међедовића против Таноса и Циципаса, чиме Србија стиже до 3:0 у победама у овом сусрету за опстанак у Светској групи Дејвис купа.

То значи да ће Србија у 2025. години поново имати прилику да се бори за пласман на завршни турнир Дејвис купа који се одржава у Шпанији.

У суботу су победе у синглу остварили Миомир Кецмановић против Таноса, а Ђоковић против Ксиласа.

• 15:18

Србија - Грчка 6:3, 3:6, 5:3

Ево га коначно брејк и то после одличног ритерна Ђоковића! Опет је било 0:40, трећи пут у низу на сервисима Грка, али сада наши момци то нису испустили.

Зато ће Међедовић сервирати за повратак Србије у Светску групу Дејвис купа.

• 15:11

Србија - Грчка 6:3, 3:6, 3:3

Невероватно! Србија је поново на сервис ривала стигла до 0:40, али ни овог пута нису успели да коначно направе брејк. Седам брејк лопти су спасили Грци у последња два гема на свој сервис.

• 15:01

Србија - Грчка 6:3, 3:6, 2:2

Извукли су се Грци у овом гему.

Четири брејк лопте су имали Хамад и Новак, али су успели да се врате Танос и Циципас.

• 14:49

Србија - Грчка 6:3, 3:6, 2:1

Нема брејка на старту трећег сета, Србија има предност.

• 14:34

Србија - Грчка 6:3, 3:6

Играће се трећи сет.

Велику борбу су приказали Хамад и Новак у завршници, али су Грци успели да дођу до изједначења.

• 14:29

Србија - Грчка 6:3, 3:5

Грци праве брејк и сервирају за изједначење.

• 14:05

Србија - Грчка 6:3, 2:2

Нема брејка у другом сету.

Поштено су Грци намучили српске тенисере у четвртом гему, али је Србија дошла до изједначења.

Освајање поена је раздрмало Новака, који тражи подршку са трибина.