Пјастри славио у Азербејџану и продужио агонију Леклера

Возач Мекларена Оскар Пјастри победио је данас у трци Формуле 1 за Велику награду Азербејџана
Пјастри славио у Азербејџану и продужио агонију ЛеклераGetty © Clive Rose - Formula 1 / Contributor

Пјастри је тријумфом на стази у Бакуу стигао до друге победе у каријери. Трка је завршена под виртуелним возилом безбедности, пошто су се у 50. кругу сударили Карлос Саинц из Ферарија и Серхио Перес из Ред Була.

Друго место освојио је Шарл Леклер из Ферарија, док је трећи био Џорџ Расел из Мерцедеса.

Возач Мекларена Ландо Норис заузео је четврто место, пети је био актуелни светски шампион Макс Ферстапен из Ред Була, а шесту позицију освојио је возач Астон Мартина Фернандо Алонсо.

Возач Вилијамса Александер Албон заузео је седмо место, а осми је био његов тимски колега Франко Колапинто. Бодове су још освојили Луис Хамилтон из Мерцедеса и Оливер Берман, који вози за екипу Хас.

Прво место у генералном пласману возача држи Ферстапен са 313 бодова, док је други Норис са 254.

Прво место у генералном пласману конструктора преузео је Мекларен са 476 бодова, док је Ред Бул други са 456.

Наредна трка у шампионату Ф1 биће вожена 22. септембра за ВН Сингапура.