Јуве рутински са ПСВ-ом: Влаховићу асистенција, Јилдизу историја

Фудбалери Јувентуса победили су ПСВ на отварању сезоне у Лиги шампиона - 3:1
Јуве рутински са ПСВ-ом: Влаховићу асистенција, Јилдизу историјаGetty © Daniele Badolato - Juventus FC

"Стара дама" је у Торину дочекала ПСВ, а према гостима из Холандије није имала милости.

ПСВ је храбро ушао у меч, нападао и имао иницијативу, али је Јуве дошао до предности после 21 минута игре.

Кенан Јилдиз, 19-годишњи Турчин са "десетком" на леђима, показао је да је заслужено задужио овај легендарни број у торинском клубу - постигао је предиван погодак за 1:0.

Јилдиз је ушао у историју као стрелац првог гола у новој Лиги шампиона, а уједно постао и најмлађи стрелац за Јувентус у елитном такмичењу (19 година и 136 дана) и срушио је рекорд Алесандра Дел Пјера (20 година и 308 дана).

Шест минута касније, Вестон Мекени је повисио на 2:0, за мирнији наставак игре.

Јуве до трећег гола долази у 52. минуту.

Душан Влаховић је сјајно асистирао Николасу Гонзалесу, а Аргентинац рутински смешта лопту у мрежу.

У завршници меча, гости су успели да стигну до утешног поготка, који је дело Исмаела Салибарија.

У другом мечу који је одигран у истом термину, Астон Вила је победила у гостима Јанг Бојс са 3:0.

Јури Тилеманс је погодио у 27. минуту, Џејкоб Ремзи у 38, а гол Олија Воткинса је поништен пет минута касније због играња руком.

Гостима је још један гол поништен из истог разлога - у 78. минуту, када је мрежу затресао Колумбијац Џон Дуран.

Ипак, до краја је Вила дошла до трећег гола, прецизним ударцем Амаду Онана је поставио коначан резултат у 86. минуту.

Коста Недељковић је цео меч провео на клупи Астон Виле.