Катастрофа каква није виђена до сада, Бајерн демолирао загребачки Динамо - 9:2!

Фудбалери Бајерна декласирали су Динамо из Загреба са невероватних 9:2
Катастрофа каква није виђена до сада, Бајерн демолирао загребачки Динамо - 9:2!Getty © Sebastian Widmann

Загребачки Динамо је прошао кроз најтежу ноћ у својој историји - демолиран је у Лиги шампиона са чак 9:2.

Скандалозан пораз загребачке екипе се могао наслутити већ после првог дела игре.

Бајерн је прегазио противника, а имао је три гола предности после 38 минута игре.

Хари Кејн је искористио пенал у 19. минуту, потом је Рафаел Гереиро повисио, а затим се у стрелце уписао и Мајкл Олис.

Предност је могла да буде и убедљивија, али је гол Сержа Гнабрија поништен због офсајда.

Гости из Загреба су се понадали почетком другог дела игре, пошто су се са два брза гол вратили у меч.

Бруно Петковић је погодио у 49. минуту, а затим и Такуја Огивара, минут касније.

Ипак, то је само наљутило домаћина, који се потрудио да приреди Динаму ноћ коју ће тешко моћи да забораве.

Хари Кејн је повисио на 4:2, а онда му је и поништен један гол.

Ипак, само минут касније, Олис је затресао мрежу.

Кејн је заокружио хет-трик, новим голом са пенала у 73. минуту, а онда је још једном са беле тачке био сигуран за четврти гол на мечу.

Лерој Сане је погодио у 85. минуту, а Леон Горецка поставио коначан резулта у надокнади времена.

Динамо се изборио за место у историји, пошто је постао први клуб у Лиги шампиона који је примио девет голова.