Лига шампиона не прашта грешке, Бенфика победила Звезду у Београду

Фудбалери Бенфике савладали су Црвену звезду у Београду, резултатом 2:1 у мечу првог кола групне фазе Лиге шампиона

Београдски црвено-бели су веровали да могу да одиграју добар меч са великаном из Португалије. Пуне трибине стадиона "Рајко Митић" говориле су да су и навијачи оптимистични.

И нису били далеко – ни играчи ни навијачи. Звезда је одиграла сасвим пристојан и коректан меч, али су грешке црвено-белих скупо плаћене. Лига шампиона и екипа каква је Бенфика, једноставно, не праштају ни најмању грешку.

Кренули су црвено-бели да успостављају контролу и играју све храбрије, али је Бенфика прву грешку казнила и дошла до раног вођства.

Раде Крунић је био неодлучан у одбрани, после убацивања Бенфике са стране, Керем Актуркоглу је дошао до лопте и сместио је у гол.

Није овај гол превише пореметио игру Црвене звезде, али јесте повреда Огњена Мимовића.

Приморан је био Влада Милојевић да направи измену и претумба играче на терену, а чим је Звезда наставила да игра своју игру, уследила је нова грешка и нова казна.

Изгубили су црвено-бели олако лопту, Олајинка је направио фаул, а Бенфика је добила прилику да угрози гол из слободног ударца.

Оркан Кокчу је фантастично шутирао и постигао прелеп гол за 2:0 у 29. минуту утакмице.

Покушавао је домаћин на све начине да се врати у меч и барем смањи заостатак до одласка на одмор.

Мирко Иванић је био најближи циљу, када је са дистанце опасно шутирао у 40. минуту.

Како су истрчали на терен у другом делу игре, фудбалери Звезде су појачавали притисак и играли са више ризика.

Била је Звезда офанзивна, али није успевала да угрози гол противника озбиљније.

Све до 86. минута, када је направила прву праву и огромну прилику.

А искористио је Милсон, после дивног додавања Шерифа Ндиајеа.

Трибине су се пробудиле, верујући да црвено-бели могу до још једног гола и бода, али је Бенфика затворила све прилазе голу до краја.

Фудбалери Црвене звезде ће у другом колу Лиге шампиона 1. октобра гостовати миланском Интеру, док ће Бенфика дан касније на свом терену дочекати мадридски Атлетико.

• 19. сеп 2024 • 20:40

20:40

Крај меча

Звезда - Бенфика 1:2.

• 20:36

90+1' Статива!

Зеки Амдуни је шутирао - погодио је стативу.

• 20:36

90' Четири минута надокнаде

Четири минута наде за Црвену звезду.

• 20:31

86' ГОЛ! Милсон је смањио!

Загрмело је са трибина, Звезда је дошла до гола.

Шериф Ндиаје је сјајно проиграо Милсона, а овај рутински сместио лопту у мрежу.

• 20:29

83' Опасан покушај Ди Марије

Аргентинац је снажно шутирао, тик изнад пречке.

• 20:28

76' Пао је темпо

Нема превише узбуђења у овом делу игре.

• 20:16

71' Двострука измена у Звезди

Ндиаје и Милсон су на терену уместо Дуартеа и Олајинке.

• 20:10

65' Умало да смањи Звезда

После корнера, лопта је погодила Аурснеса и завршила поред гола.

Мало је фалило да се промени резултат.

• 20:07

61' Добар напад Бенфике

Кокчу је био у доброј ситуацији, али је лоше шутирао слабијом - левом ногом.

• 19:55

49' Напада Звезда, навијачи све гласнији

Покушавају црвено-бели да се што пре врате у меч.