Лига шампиона не прашта грешке, Бенфика победила Звезду у Београду

Фудбалери Бенфике савладали су Црвену звезду у Београду, резултатом 2:1 у мечу првог кола групне фазе Лиге шампиона

Београдски црвено-бели су веровали да могу да одиграју добар меч са великаном из Португалије. Пуне трибине стадиона "Рајко Митић" говориле су да су и навијачи оптимистични.

И нису били далеко – ни играчи ни навијачи. Звезда је одиграла сасвим пристојан и коректан меч, али су грешке црвено-белих скупо плаћене. Лига шампиона и екипа каква је Бенфика, једноставно, не праштају ни најмању грешку.

Кренули су црвено-бели да успостављају контролу и играју све храбрије, али је Бенфика прву грешку казнила и дошла до раног вођства.

Раде Крунић је био неодлучан у одбрани, после убацивања Бенфике са стране, Керем Актуркоглу је дошао до лопте и сместио је у гол.

Није овај гол превише пореметио игру Црвене звезде, али јесте повреда Огњена Мимовића.

Приморан је био Влада Милојевић да направи измену и претумба играче на терену, а чим је Звезда наставила да игра своју игру, уследила је нова грешка и нова казна.

Изгубили су црвено-бели олако лопту, Олајинка је направио фаул, а Бенфика је добила прилику да угрози гол из слободног ударца.

Оркан Кокчу је фантастично шутирао и постигао прелеп гол за 2:0 у 29. минуту утакмице.

Покушавао је домаћин на све начине да се врати у меч и барем смањи заостатак до одласка на одмор.

Мирко Иванић је био најближи циљу, када је са дистанце опасно шутирао у 40. минуту.

Како су истрчали на терен у другом делу игре, фудбалери Звезде су појачавали притисак и играли са више ризика.

Била је Звезда офанзивна, али није успевала да угрози гол противника озбиљније.

Све до 86. минута, када је направила прву праву и огромну прилику.

А искористио је Милсон, после дивног додавања Шерифа Ндиајеа.

Трибине су се пробудиле, верујући да црвено-бели могу до још једног гола и бода, али је Бенфика затворила све прилазе голу до краја.

Фудбалери Црвене звезде ће у другом колу Лиге шампиона 1. октобра гостовати миланском Интеру, док ће Бенфика дан касније на свом терену дочекати мадридски Атлетико.

19. сеп 2024 • 20:40

Крај меча

Звезда - Бенфика 1:2.

90+1' Статива!

Зеки Амдуни је шутирао - погодио је стативу.

90' Четири минута надокнаде

Четири минута наде за Црвену звезду.

86' ГОЛ! Милсон је смањио!

Загрмело је са трибина, Звезда је дошла до гола.

Шериф Ндиаје је сјајно проиграо Милсона, а овај рутински сместио лопту у мрежу.

83' Опасан покушај Ди Марије

Аргентинац је снажно шутирао, тик изнад пречке.

76' Пао је темпо

Нема превише узбуђења у овом делу игре.

71' Двострука измена у Звезди

Ндиаје и Милсон су на терену уместо Дуартеа и Олајинке.

65' Умало да смањи Звезда

После корнера, лопта је погодила Аурснеса и завршила поред гола.

Мало је фалило да се промени резултат.

61' Добар напад Бенфике

Кокчу је био у доброј ситуацији, али је лоше шутирао слабијом - левом ногом.

49' Напада Звезда, навијачи све гласнији

Покушавају црвено-бели да се што пре врате у меч.

46' Настављен је меч

Звезда креће са центра.

Полувреме

Бенфика има два гола предности после првог дела игре.

45' Још три минута игре

Оливер је показао да ће се играти још три минута.

40' Одличан покушај Мирка Иванића

Шутирао је са дистанце Мирко Иванић, лопта је пролетела покрај стативе.

37' Принудна измена и код гостију

Каборе је ушао уместо Баха, који не може да настави меч.

29' ГОЛ! Кокчу постиже прелеп гол

Кокчу је одлично шутирао из слободног ударца, Бенфика води 2:0.

27' Измена у Звезди

Приморан је Милојевић да мења - Далсио је на терену уместо Мимовића.

24' Проблем за Звезду - Мимовић се повредио

Огњену Мимовићу се указује помоћ ван терена, тешко да ће се враћати у игру.

Звезда за сада са десеторицом на терену.

21' Бенфика запретила из контре

Павлидис је шутирао из контранапада, али је Глазер имао лак посао.

18' Добар покушај Дуартеа

Бразилац је повукао лопту, опалио по њој са дистанце, голман Бенфике је успео само да одбије лопту од себе, а дефанзивци отклањају опасност.

Звезда све храбрија и офанзивнија.

15' Црвено-бели пред голом гостију

Олајинка је био у тешкој, али изгледној позицији.

Није успео да лопту спроведе до гола, после убацивања са стране.

12' Прва шанса за Звезду

Крунић је сада одличан у нападу, изборио се за позицију и шутирао - право у Трубина.

9' ГОЛ! Бенфика води

Керем Актургкоглу је искористио лошу реакцију Крунића у одбрани, дошао до лопте на другој стативи и убацио је у мрежу.

8' Претња гостију

Лопта је дошла са бока до Ролхајзера, Аргентинац шутира врло лоше.

1' Почео је меч

Бенфика има лопту.

Све је спремно за почетак

Звезда - Бенфика, састави тимова:

Звезда: Глазер, Мимовић, Ђига, Спајић, Сеол, Крунић, Елшник, Силас, Иванић, Олајинка, Дуарте.

Бенфика: Трубин, Бах, Отаменди, Силва, Карерас, Кокчу, Флорентино, Ролхајзер, Ди Марија, Актуркоглу, Павлидис.

Милојевић: За ово смо се борили

Тренер црвено-белих жели да се његов тим покаже у најбољем светлу, али жели и да играчи уживају на терену.

"Поносан сам, борили смо се за ово, желели смо да будемо са најбољима и велика нам је част што ћемо угостити велике тимове. Рекао сам играчима да је најважније да уживају у овом новом формату и поносно представљају клуб, град и Србију", рекао је Владан Милојевић.

Мајкл Оливер дели правду

Енглез Мајкл Оливер биће главни судија, а његови помоћници биће Стјуарт Барт и Ден Кук.

УЕФА је за четвртог судију одредила Тонија Харингтона, док ће у ВАР соби бити, такође Енглези, Стјуарт Атвел и Џаред Џилет.

Звезда прва у домаћем шампионату, Бенфика има проблеме на старту сезоне

Црвено-бели су први на табели Суперлиге Србије, пред "вечити" дерби који их очекује у понедељак, док на другој страни Бенфика има много проблема на старту нове сезоне.

Лисабонски "орлови" су уписали три победе, уз по један реми и пораз на старту португалског шампионата, па је Бруно Лаж већ у уводном делу сезоне заменио Немца Рогера Шмита на месту главног тренера - само седам дана пред дуел са Звездом.

Дуел бивших првака Европе

Као и Звезда, и Бенфика је некадашњи шампион Европе, а титулу су освајали две године заредом - 1961. и 1962. године, а поред тога имају и пет изгубљених финала.

Лига шампиона је и у Београду!

Први меч у Лиги шампиона ове сезоне, фудбалери Црвене звезде играју на свом терену, против Бенфике.

Звезда се значајно појачала у односу на претходну сезону, а екипа је показала свој квалитет у двомечу са норвешким Бодеом, са којим се борила за групну фазу.

Звезда је надокнадила минус из првог меча, па сигурном игром и победом у реваншу стигла до циља.