Монако добио Барсу, Раја сачувао бод Арсеналу

Фудбалери Монака победили су Барселону са 2:1 у утакмици првог кола Лиге шампиона
Монако добио Барсу, Раја сачувао бод АрсеналуGetty © Neal Simpson/Allstar

Очекивао се одличан меч између Монака и Барселоне, али је све постало другачије након 11 минута игре, када су гости остали са десеторицом на терену.

Тер Штеген је компликовао са лоптом, Ерик Гарсија се нашао у тешкој позицији, оборио је Минамина и добио црвени картон.

Монако је брзо искористио бројчану надмоћ, пошто је Магнес Аклијуш донео домаћину предност у 16. минуту.

Ипак, Барса се вратила у живот у 28. минуту, када је Ламин Јамал донео изједначење.

Играо се 72. минут, када је Монако поново дошао до предности, пошто је Џорџ Иленикена затресао мрежу.

Аталанта и Арсенал су одиграли без голова – 0:0, што се не би догодило да Давид Раја није сјајно интервенисао почетком другог дела игре.

Матео Ретеги је имао пенал, Раја је одбранио, а онда је и зауставио Ретегијев покушај главом!

Брест је на свом терену био бољи од Штурма – 2:1, а истим резултатом је мадридски Атлетико победио Лајпциг.

• 22:54

90' ГОЛ! Атлетико води

Хименез је стрелац, Атлетико је надомак победе.

• 22:35

72' ГОЛ! Монако поново води

Џорџ Иленикена је затресао мрежу у Монаку.

• 22:16

56' ГОЛ! Брест поново води

Сима је стрелац, Брест поново води против Штурма.

• 22:10

51' Невероватни Раја!

Аталанта је имала две савршене прилике, али је Давид Раја сачувао мрежу.

Прво је Матео Ретеги шутирао са пенала - Раја је одбранио.

Лопта се одбила Ретегију, који је онда покушао главом, али је Раја магично реаговао и спречио да лопта уђе у гол.

• 21:46

45+1' ГОЛ! Штурм је изједначио

Аутоголом фудбалера Бреста, Штурм долази до изједначења.