Ливерпул се вратио на победничке стазе, на "Енфилду" страдао Борнмут

Фудбалери Ливерпула победили су на свом "Енфилд роуду" Борнмут 3:0, у мечу петог кола енглеске Премијер лиге

После шокантног пораза од Фореста у прошлом колу, али и тријумфа у Милану у Лиги шампиона, "црвени" су се вратили на победнички колосек у енглеском шампионату.

Два гола за Ливерпул постигао је Луис Дијаз у 26. и 28. минуту, док се једном у листу стрелаца уписао Дарвин Нуњес у 37.

Астон Вила је у Бирмингему била боља од Вулверхемптона 3:1, још једном после преокрета.

Гости су повели голом Матеуса Куње у 25. минуту, а изједначио је Оли Воткинс у 73. Победу домаћем тиму донели су Езри Конса у 88. и Џон Дуран у 90+4. минуту.

Српски фудбалер Коста Недељковић није играо за Астон Вилу, пошто је био на клупи за резерве.

Фулам је на свом терену победио Њукасл 3:1, а поготке за домаћи тим постигли су Раул Хименез у 5, Емил Смит-Роу у 22. и Рајс Нелсон у 90+2. минуту.

Једини стрелац за госте био је Харви Барнс у 88. минуту.

Српски фудбалер Саша Лукић био је стартер у екипи Фулама, а замењен је на полувремену.

Фудбалери Тотенхема победили су у Лондону екипу Брентфорда 3:1 - код домаћих, у листу стрелаца уписали су се Доминик Соланке у 8, Бренан Џонсон у 28. и Џејмс Медисон у 85. минуту.

Једини стрелац за госте био је Брајан Мбеумо у 1. минуту.

Саутемптон и Ипсвич су одиграли нерешено 1:1, док је исти резултат био и на мечу између Лестера и Евертона.

У првој утакмиви дана, Челси је у гостима надиграо Вест Хем 3:0 - два гола постигао је Николас Џексон, да би коначан резултат поставио Кол Палмер.