Норис жели титулу у Формули 1 - победио Ферстапена и смањио заостатак

Возач Мекларена Британац Ландо Норис победио је у недељу у трци Формуле 1 за Велику награду Сингапура
Норис жели титулу у Формули 1 - победио Ферстапена и смањио заостатакGetty © Clive Rose - Formula 1 / Contributor

Норис је трку почео са пол позиције, а ово му је била трећа победа и у сезони и у каријери.

Друго место освојио је актуелни светски шампион, возач Ред Була Макс Ферстапен, који је трку завршио испред другог возача Мекларена, Оскара Пјастрија.

Џорџ Расел је трку завршио као четврти, пети је био Шарл Леклер, а шести Луис Хамилтон. Бодове су још освојили Карлос Саинц, Фернандо Алонсо, Нико Хулкенберг и Серхио Перез.

Ферстапен је први у генералном пласману са 331 бодом, а Норис је на другој позицији са 279 освојених бодова.

Мекларен се налази на првом месту у конкуренцији тимова и има 516 бодова. Ред Бул је други са 475 бодова.

Наредна трка у шампионату Ф1 биће вожена 20. октобра за ВН САД.