Екипа Хансија Флика је суверена на врху Примере
Барселона уништила "жуту подморницу": Пет комада у гостима, а били без пола тимаGetty © David Ramos / Staff

Фудбалери Барселоне наставили су савршеним почетком сезоне у шпанској Примери пошто су у шестом колу савладали Виљареал 5:1 и то на гостовању.

Екипа Хансија Флика уписала је тако свих шест победа у новој сезони, сада имају четири бода више од Реал Мадрида и већ су се домогли коте у 22 постигнута поготка.

На гостовању "жутој подморници", већ после 35 минута било је јасно како ће тећи ствари. Роберт Левандовски је постигао два поготка, да би Перез три минута касније смањио заостатак домаћих.

Ипак, Барса је у наставку наставила да "меље" противника па су се ређали голови Пабла Тореа у 58. и Рафиње у 74. и 83. минуту. Уз то, Левандовски је претходно у 67. минуту погодио оквир гола из пенала.

Осим што је тако победа могла да буде још убедљивија, све је импресивније када се зна да су Каталонци били без суспендованог Ферана Тореса, као и повређених Данија Олма, Роналда Арауха, Андреаса Кристенсена, Гавија и Френкија де Јонга.