Милан у 89. минуту срушио Интер - шампион пао у великом дербију

"Росонери" су били бољи од "неразура", реванширавши им се за досадашњу серију Интера од чак шест узастопних победа у градским дербијима
Милан у 89. минуту срушио Интер - шампион пао у великом дербију© Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Фудбалери Милана савладали су Интер у великом Дербију дела Мадонина, пошто су у драматичној завршници успели да стигну до победоносног поготка - 2:1.

Све је почело одлично по "росонере" који су већ после 10 минута имали предност на семафору. Тада је Кристијан Пулишић матирао Јана Зомера.

Но, та предност није предуго трајала. У 27. минуту, Лаутаро Мартинез је асистирао Димарку за изједначење и тај резултат се одржао све до 89. минута.

Таман када се чинило да ће милански ривали поделити бодове, Матео Габија је на додавање Рејндерса успео да постигне гол за велики тријумф Милана над актуелним шампионима Италије.

У тиму Милана, Лука Јовић је цео меч преседео на клупи, док је Страхиња Павловић у надокнади времена ушао у игру. Милан је тако стигао Интер на табели и оба тима имају по само осам бодова након првих пет кола.

То значи да је Торино тренутно водећи са 11, испред Наполија и Удинезеа који имају по 10.