ФМП евролигашком одбраном до победе над Цедевитом, ужасан пад унука легендарног кошаркаша

Кошаркаши ФМП-а савладали су екипу Цедевита Олимпије 75:62, у првом колу АБА лиге, а меч у Железнику обележио је тежак пад Жиге Данеуа

ФМП је победом почео нову сезону у АБА лиги, а у Жечезнику је после великог преокрета савладана екипа Цедевита Олимпије.

Гости су били бољи ривал у првом полувремену и стекли предност 40:33, али је екипа Саше Никитовића у наставку заиграла чврсту одбрану и захваљујући нестварној серији од 24:0 дошла до тријумфа.

Утакмицу је, ипак, обележио тежак пад гостујућег играча Жиге Данеуа, унука славног југослованског кошаркаша Иве, па је меч био прекинут у финишу последње четвртине.

Данеу је у покушају да дође до рампе, незгодно пао и главом ударио у паркет, али су лекари брзо интервенисали и млади кошаркаш је у свесном стању изнет на носилима.

Најефикаснији у победничкој екипи били су Данило Тасић са 23 и Војислав Стојановић са 18 поена, док се у тиму из Љубљане истакао Робинсон са 18 поена.