Звезда "прегазила" Партизан у дербију, Ендиај блистао у историјској победи

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Партизана у гостима са 4:0 у 174. "вечитом дербију" у оквиру деветог кола Суперлиге Србије

Више него рутинска и доминантна победа Црвене звезде у 174. "вечитом" дербију.

Актуелни шампион Србије је славио на гостујућем терену у мечу који је обележио Шериф Ендиај.

Нападач црвено-белих постигао је три поготка, а на листи стрелаца се нашао и Силас, ново појачање тима из Љутице Богдана.

Две екипе су у потпуно различитој форми и расположењу ушле у 174. "вечити дерби", што се одразило и на игру и резултат.

Црвено-бели су уписали најубедљивију победу у гостима у историји дербија два највећа српска клуба.

Звезда је прва запретила и решила да преузме улогу фаворита, што јој се исплатило кроз резултат.

Играо се 21. минут када је Стефан Ковач направио несвакидашњу грешку и играо руком у свом шеснаестерцу.

Ендиај је преузео одговорност и погодио са пенала за 0:1.

Ређале су се шансе на обе стране након тог гола, али дуго се резултат није мењао.

Таман када се помислило да ће се са једним голом отићи на полувреме, Звезда је успела да затресе мрежу ривала, у надокнади времена.

Дуго је трајао напад гостију, а онда је талентовани Максимовић проиграо Силаса.

Звездино недавно појачање је прецизно шутирало и постигло гол за 0:2.

Пробао је Станојевић изменана да промени стање на терену, али је утисак да се игра Партизана потпуно распала у другом полувремену.

Гости су наставили да стварају огроман број изгледних шанси, а Ендиај је наставио да "решета" мрежу ривала.

У 55. минуту је Елшник повукао лопту са средине терена, скроз до шеснаестерца Партизана.

Словенац је проиграо свог нападача, а Ендиај је кроз ноге послао лопту голману Јовановићу за 0:3.

Само 11 минута касније, нови шок за Партизан.

Руски фудбалер Јегор Пруцев је пробио по десној страни и одлично центрирао у петерац домаћина, а тамо Ендиај натрчава и смешта је у мрежу за убедљивих и коначних 0:4.

Црвена звезда је убедљивом победом на гостујућем терену у "вечитом дербију", само додатно утврдила прво место на табели и предност у односу на љутог ривала.

Звезда сада има 22 бода, три више од Младости (уз меч мање), а 11 више од Партизана, који је остао на деветом месту на табели Суперлиге Србије.

Црно-бели не знају за победу у последње четири утакмице у домаћем првенству, а пораз од највећег ривала им је други везани.

23. сеп 2024 • 21:09

Крај меча: Звезда је убедљиво савладала Партизан

Црвено-бели су славили у 174. "вечитом дербију" са 4:0. Три гола постигао је Ендиај, док је једном стрелац био Силас.

66' - ГОЛ! "Хет-трик" Ендиаја, Звезда води 0:4

Нови гол Звездиног нападача, овог пута након центаршута Пруцева са десне стране. Одлично се убацио Ендиај и савладао Јовановића са пар метара удаљености.

55' - ГОЛ! Звезда води 0:3, поново је стрелац Ендиај

Одлично је Елшник прихватио лопту на половини терена и повукао је ка голу ривала. Словенац је испео да се ослободи двојице фудбалера, потом проигра Ендиаја, а овај рутински пласира лопту у мрежу.

Звезда води 3:0 на стадиону Партизана.

53' - Звезда поново не користи идеалну шансу

Попут прилике у којој је био Олајинка у првом полувремену, Силас је имао идентичну шансу у другом.

Иванић је проиграо Силаса, овај избио сам пред голмана Јовановића, али је недостајало реализације. Силас се спетљао, оклизнуо и на крају морао да одложи лопту до Максимовића, чији је ударац одбранио голман Партизана.

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме.

Александар Станојевић је извршио две измене, па су на терену Гох и Антић. Игру су напустили Натхо и Јурчевић.

Полувреме: Партизан - Црвена звезда 0:2

Головима Ендиаја у 24. и Силаса у трећем минуту надокнаде, Црвена звезда на полувреме одлази са два гола предности.

45' + 3' - ГОЛ! Звезда води 0:2, Силас је стрелац

Дуго је трајао напад гостију, тражила је Звезда позицију за шут и пронашла је након додавања Максимовића за Силаса. Звездино недавно појачање је прецизно шутирало и погодило за нови гол црвено-белих.

40' - Натхо шутира тик поред стативе

У одличној позицији за ударац нашао се фудбалер Партизана, али је лопта отишла неколико центиметара поред стативе гола Звезде.

Ређају се прилике на обе стране...

38' - Елшник шутира преко гола

Олајинка је одложио лопту до свог везисте, чији ударац левом ногом одлази преко гола ривала. Елшник је шутирао са ивице шеснаестерца Партизана.

35' - Олајинка не користи зицер

Иванић је убацио лопту у петерац ривала, тамо није стигао до ње Ендиај, али јесте Олајинка.

Потпуно је сам испред голмана ривала био крилни фудбалер Звезде, али се спетљао и није успео да упути шут.

33' - Партизан умало до гола, Јурчевић погађа пречку

Зубаиру је са десне стране центрирао и проиграо Јурчевића, који из тешке позиције, главом шутира на сјајан начин. Лопта је погодила пречку, па остаје 0:1.

28' - Први покушај Партизана, Захидов шут брани Глазер

Крунић није најбоље интервенисао, она је стигла до Натха, који је одмах послао ка Захиду.

Шут фудбалера Партизана "укротио" је голман гостију Глазер.

24' - ГОЛ! Звезда води, Ендиај сигуран

Нападач црвено-белих био је сигуран и послао лопту у мрежу. Јовановић је погодио страну, али није успео да одбрани шут.

21' - Пенал за Звезду

Након интервенције из ВАР собе, судија Симовић је отишао да погледа спорну ситуацију у шеснаестерцу Партизана.

Стефан Ковач је играо руком након шута Елшника, а Симовић је досудио пенал.

6' - Звезда прва прети, остаје 0:0

Ендиај је успео да стигне до лопте пре него што она изађе ван терена, а потом је и "заврне" у петерац ривала.

Тамо је Силас натрчао на њу, али је Филиповић у последњем тренутку реаговао и омео га да боље шутира.

Лопта је отишла преко гола Партизана.

1' - Почео је меч

Арбитар Симовић је означио почетак сусрета на стадиону Партизана.

Кореографија на северној трибини

Познати су састави тимова:

Партизан: А. Јовановић - Филиповић, Илић, Мујакић, Јурчевић - Аријага, Ковач - Зубаиру, Натхо, Захид - Калулу.

Црвена звезда: Глазер - Сеол, Спајић, Ђига, Елшник - Крунић, Максимовић - Силас, Иванић, Олајинка - Ендиај.

Терен у лошем стању

Делегација Звезде стигла на стадион

Фудбалери Црвене звезде, заједно са стручним штабом и осталим особљем, стигли су на стадион Партизана.

Симовић суди дерби

Суђење на 174 "вечитом дербију" поверено је Новаку Симовићу. Помоћници ће бити Никола Ђоровић и Милош Симовић, док је за четвртог судију одређен Ненад Минаковић.

Милојевић: Научили смо из прошлог дербија

"Битна утакмица, знамо шта значи дерби, то сам напоменуо и прошли пут. За све утакмице се спремамо на исти начин", рекао је Милојевић на конференцији за медије.

"Имамо притисак пред сваку утакмицу. Играмо против тима који нам је конкурент за титулу. Они се траже, ми треба да будемо фокусирани на наше задатке које треба да одрадимо", нагласио је тренер црвено-белих.

Станојевић: Знамо шта је дерби, победа може све да преокрене

"Максимално смо фокусирани у последњих недељу дана, сви смо мирни и концентрисани. Знамо шта је дерби, свима је јасно, размишљамо шта ће се десити, победа може све да преокрене, рекао је тренер Партизана Александар Станојевић.

Српски стручњак је изјавио да је задовољан како је тим реаговао после пораза од ОФК Београда у прошлом колу СЛС.

"Радује ме оно што сам видео на тренинзима, пружаћемо партију која заслужује дрес Партизана. Даћемо све од себе да донесемо победу навијачима.

Инциденти као увертира

Велику сенку на најважнији меч у српском фудбалу, бацио је скандал у редовима домаћина.

Инцидент се десио у ноћи између суботе и недеље, када су хулигани уништили добар део терена стадиона Партизана.

Ипак, комисија ФСС-а је установила да су минимални услови остварени и да ће утакмица бити одржана.

Екипе у различитој форми

Црвена звезда у први овосезонски "вечити дерби" улази као апсолутни фаворит и у доброј форми.

Тим из Љутице Богдана је лидер на табели домаћег првенства са 19 бодова.

Са друге стране, Партизан је у великој резултатској кризи.

Црно-бели нису успели да упишу тријумф у последње три утакмице у Суперлиги Србије. Ремизирали су са ИМТ-ом и Војводином, док су претрпели пораз у прошлом колу од ОФК Београда.