Реалов паклени квартет ради све боље, али је опет било драме на "Бернабеуу"

Фудбалери Реал Мадрида победили су Алавес резултатом 3:2, у мечу седмог кола шпанске лиге

Мадриђани су повели у првом минуту голом Лукаса Васкеза на сјајну асистенцију Винисијуса јуниора.

Реалов паклени квартет наставио је да доминира, па је предност дуплирао Килијан Мбапе у 40 после додавања Џуда Белингема, док је трећи гол постигао Родриго на самом старту другог полувремена.

Стрелци за Алавес били су Карлос Бенавидез у 85. и Кике Гарсија у 86. минуту и тиме најавили драматичан финиш, али се "краљевски клуб" некако одбранио до самог краја.

Екипа Карла Анчелотија је друга на табели шпанске лиге са 17 бодова, једним мање и утакмицом више од првопласиране Барселоне. Алавес се налази на осмом месту са 10 бодова.

Клуб из Мадрида ће у следећем колу гостовати код градског ривала Атлетика, док ће Алавес играти против Хетафеа.