Штета - Спартак поражен на дебију у АБА лиги, драма припала Подгоричанима

Кошаркаши суботичког Спартака поражени су на дебитантском мечу у АБА лиги пошто их је у првом колу регионалног такмичења Студентски центар победио резултатом 84:76

Спартак је боље отворио меч и водио је у Подгорици 24:20 после прве деонице, али је у другој четвртини српски клуб значајно пао у игри и дозволио домаћину велики преокрет.

Студентски центар је на полувремену имао плус осам - 54:46. Почетком треће деонице Спартак прави серију 7:2 и деловало је да се враћа у меч, али домаћин је поново узвратио и повео 67:53 у 27. минуту.

Следи серија Спартака 7:0, па се у последњу деоницу ушло вођством домаћина 67:60. Спартак је у четвртој четвртини "топио" предност домаћина, а у последња два минута ушло се резултатом 76:76.

Домаћин је до краја меча направио серију 8:0 и тако решио питање победника.

Код домаћина је најефикаснији био Ерик Нил са 18 поена, Лука Богавац је дао 17, Игор Дробњак 13 , а по 10 Зоран Николић, Емир Хаџибеговић и Зоран Вучељић.

Девон Данијелс је са 23 поена предводио Спартак, Марко Тејић је дао 11, а Расир Болтон 10. Кошаркаши Спартака ће у другом колу, у недељу од 19.00 часова, угостити Партизан.