Радоњић се вратио асистенцијом, Звездина победа у знаку нових повреда

Фудбалери Црвене звезде савладали су на свом терену екипу Железничара са 2:1 у мечу 10. кола Суперлиге Србије
Радоњић се вратио асистенцијом, Звездина победа у знаку нових повреда© FK Crvena zvezda

Звезда је у нови меч у домаћем првенству ушла у одличном расположењу и форми.

Црвено-бели су недавно уписали најубедљивији тријумф на страни у историји "вечитих дербија", пошто су савладали Партизан са 4:0.

Тим Владана Милојевића је оправдао статус фаворита и овога пута на свом стадиону дошао до три бода.

Противник је била веома солидна екипа Железничара из Панчева, која је скупо "продала кожу" на стадиону у Љутице Богдана.

Домаћин је повео 33. минуту голом Дркушића, гост стигао до изједначења у 60. преко Езеа, да би победу црвено-белима донео Илић, голом десет минута касније.

Звезда је успела да слави са 2:1, али је поново изгубила голмана Омрија Глазера.

Израелски чувар мреже је код гола гостију прво погрешио и предао лопту испред свог шеснаестерца, а у покушају да исправи грешку, доживео је повреду рамена.

Глазер је морао да напусти терен, па је неизвесно хоће ли бити у конкуренцији за утакмицу са Интером у Милану у другом колу Лиге шампиона.

Оно што може да радује тренера Милојевића јесте учинак Немање Радоњића. Повратник у редове Звезде је у свом другом "дебију" успео да упише асистенцију.

Радоњић је у игру ушао у 67. минуту, а три минута касније је био асистент за победоносни погодак црвено-белих.

Са нова три бода, Звезда је појачала предност на лидерској позицији на табели Суперлиге Србије, па сада има 25, односно шест више од другопласиране Младости из Лучана.

Железничар је остао на седмом месту, са 13 освојених бодова.