Нова голеада у режији "романтичара", ТСЦ бољи од Чукаричког

Фудбалери ОФК Београда савладали су ИМТ резултатом 4:3 у мечу 10. кола Суперлиге, док је ТСЦ као гост био бољи од Чукаричког 2:1

Суринамац Глеофило Вилтјер је са два гола био најзаслужнији за победу "романтичара" у Зајечару.

Француз Максим де Коуто довео је ИМТ у вођство у 16. минуту, али је затим ОФК Београд направио велики преокрет и стигао до победе.

Вилтјер је у 37. минуту био асистент Николи Митуљикићу за 1:1, да би Алексеј Вукићевић у трећем минуту судијске надокнаде донео преокрет "роматичарима" после додавања Николе Кнежевића.

Вилтјер је у 58. минуту повећао на 3:1 после додавања Ебенезера Анана из Гане, а Суринамац је затим у 69. повисио на 4:1.

ИМТ се није предао и за само три минута је постигао два гола и вратио се у меч - Никола Крстић је у 73. минуту дао гол после додавања Николе Глишића, а Француз Јоан Корт је смањио на 3:4 голом са пенала у 76. минуту.

До краја ипак није било промена, па је ОФК Београд уписао четврту узастопну првенствену победу, а ИМТ четврти пораз у низу.

ОФК Београд је сад другопласирани са 22 бода, три мање од првопласиране Црвене звезде која има меч мање. ИМТ је претпоследњи са осам бодова.

У наредном колу "романтичари" ће у госте нишком Радничком, док ће ИМТ у Лозници дочекати лидера Црвену звезду.

Фудбалери ТСЦ-а савладали су као гости Чукарички резултатом 2:1 у мечу 10. кола Суперлиге Србије.

Репрезентативац Босне и Херцеговине Ифет Ђаковац је био најзаслужнији за победу клуба из Бачке Тополе на Бановом брду.

Ђаковац је у петом минуту био асистент Александру Ћирковићу, а у 57. минуту је постигао гол за коначних 2:1.

Чукарички је изједначио на 1:1 голом Михајла Цветковића у 37. минуту после додавања Лазара Туфегџића.

Гости су меч окончали са десеторицом, пошто је у 90+2. минуту због друге јавне опомене искључен Матеја Ђорђевић.

Нови Пазар је савладао код куће крагујевачки Раднички резултатом 2:0.

Домаћин је повео голом Уроша Ђурановића у 29. минуту, асистент је био Холанђанин Родриго Антви.

Победу је потврдио Филип Бачкуља голом у 90+7. минуту после асистенције Адема Љајића.

Чукарички је и поред пораза остао четврти са 17 бодова, ТСЦ је седми са 13, али и утакмицом мање.

Раднички из Крагујевца је шести са 13 бодова из 10 утакмица, док Нови Пазар сад има 11 бодова из девет утакмица и налази се на једанаестом месту.