Душан Влаховић головима одговорио критичарима - Јувентус коначно победио

Фудбалери Јувентуса савладали су као гости екипу Ђенове 3:0, а два поготка за "Стару даму" постигао је српски нападач Душан Влаховић

После три везане утакмице без постигнутог поготка, Душан Влаховић је два пута затресао мрежу на "Марасију" и донео тријумф Јувентусу у шестом колу Серије А.

Српски нападач већ недељама је на мети критика на Апенинима, нарочито се у центар пажње стављају његови преговори са "Старом дамом" око продужења уговора, али је некадашњи голгетер Партизана и Фиорентине нашао начин како да одговори.

У првом полувремену утакмице која је играна пред празним трибинама, због казне Ђенови - није било голова.

А онда је Влаховић на старту другог дела упалио црно-белу машину поготком са беле тачке.

Већ у 55. минуту, српски нападач искористио је додавање Копмејнерса и постигао свој други гол на мечу, четврти у сезони.

Коначан резултат поставио је Франсиско Консеисао, својим дебитантским поготком за тим из Торина.

Јувентус је тако преузео прво место на табели Серије А са 12 бодова, једним више од Интера, Милана и Торина (меч мање).

Занимљиво је да црно-бели и даље нису примили погодак у новој сезони Серије А, иако је одиграно већ шест кола, а у Ђенови су прекинули низ од три утакмице без постигнутог поготка (Наполи, Емполи и Рома).