Звезда се мучила против Морнара у првом полувремену, али је уписала први тријумф у АБА лиги

Кошаркаши Црвене звезде убедљиво су победили Морнар резултатом 91:72 у мечу другог кола АБА лиге и тако уписали први тријумф у такмичењу

Звезда је пред 6.584 навијача у Арени остварила први тријумф у регионалном такмичењу, пошто су црвено-бели у првом колу поражени од новајлије Дубаија.

После прве деонице екипа која брани титулу на Јадрану имала је плус осам (22:14), али је на полувреме отишла са само плус четири (45:41).

У трећој деоници Звезда је додала гас и пред последњих 10 минута водила је 67:58.

Домаћин је у последњих 10 минута наставио да повећава предност и на крају стигла до убедљиве победе.

Најефикаснији у редовима победника био је Рокас Гедраитис са 19 поена, Мајк Даум је дао 18, а Лука Митровић 10. Ајзеја Кенан је дао девет, а Немања Недовић и Коди Милер-Мекинтајер дали су по осам поена.

Код Морнара је најефикаснији био Бранден Џенкинс са 27 поена, Џамари Смит је дао 14, а по 10 Ловро Буљевић и Џејден Бедиако.

Бранилац трофеја у АБА лиги сад има победу и пораз, док је Морнар сезону отворио са два неуспеха.

У трећем колу Звезда следеће недеље гостује Сплиту, али ће пре тога у петак гостовати Паризу у мечу првог кола Евролиге.

Морнар у трећем колу АБА лиге дочекује Цедевита Олимпију.