Србин блистао у дербију Немачке - Бајерн нападао, Леверкузен однео бод

Фудбалери Бајерна и Леверкузена одиграли су нерешено 1:1 у дерби мечу петог кола Бундеслиге
Србин блистао у дербију Немачке - Бајерн нападао, Леверкузен однео бодGetty © Marco Steinbrenner/DeFodi Images

Више се очекивало од дуела две најбоље немачке екипе, а на крају поделом бодова морају бити задовољнији гости из Леверкузена.

Екипа Венсана Компанија први пут ове сезоне није победила, а до бода је дошла захваљујући српском фудбалеру, али репрезентативцу Немачке - Александру Павловићу.

Леверкузен је повео у 31. минуту преко Роберта Андрича, али је само девет минута ксније 20-годишњи Павловић поставио коначан резултат меча.

У другом полувремену Бајерн је био бољи ривал, Гнабри је погодио стативу и пречку гола гостију, али је тим Ћабија Алонса издржао све нападе Бавараца и дошао до великог бода на "Алијанц арени".

Бајерн је задржао прво место на табели Бундеслиге са 13 бодова, Леверкузен је трећи са 10, колико има и Дортмунд.

Друго место на табели задржао је Лајпциг, који је са 4:0 савладао екипу Аугсбурга, док је Штутгарт одиграо 2:2 у гостима против Волфсбурга.

Менхенгладбах је био бољи од Униона 1:0, док је Сент Паули славио у Фрајбургу 3:0, а Хајденхајм у Мајнцу 2:0.