Салах са "креча" донео Ливерпулу прво место у Премијер лиги

Фудбалери Ливерпула савладали су као гости екишу Вулвса 2:1 и преузели прво место на табели Премијер лиге
Салах са "креча" донео Ливерпулу прво место у Премијер лигиGetty © Simon Stacpoole/Offsid

Одавно "црвени" нису били на челу енглеског фудбалског шампионата, али су после тријумфа над Вулвсима прескочили ривале и заузимају пол-позицију у енглеском фудбалу.

Утакмица на "Молинју" стадиону није била нимало лака за Ливерпул, а на крају је победа дошла са беле тачке.

Ибрахима Конате је у финишу првог полувремена донео предност екипи Арнеа Слота, али је у 56. минуту изједначио Ет-Нури.

Ипак, само пет минута касније досуђен је једанаестерац за Ливерпул, а сигуран извођач био је Египћанин Мухамед Салах.

"Црвени" су тако дошли до 15. бода у такмичењу и тако прескочили Сити, који је у првом мечу дана ремизирао са Њукаслом, али и Арсенал, који је у судијској надокнади дошао до тријумфа над Лестером.

Прилику да се изједначи са Ливепрулом на врху табеле имаће Астон Вила, која у недељу гостује у Ипсвичу.