Барселонин "потоп" у Памплони, Осасуна јој нанела први пораз

Фудбалери Осасуне савладали су екипу Барселоне са 4:2 у мечу осмог кола шпанског првенства
Барселонин "потоп" у Памплони, Осасуна јој нанела први поразGetty © NurPhoto

"Блауграна" нема више максималан учинак у домаћем првенству, а традиционално тешко гостовање у Памплони је још једном оправдало свој статус.

Очигледно је исувише ротирао Ханси Флик пред нови меч Лиге шампиона, па је прилику у мечу са Осасуном, дао младим играчима са мањом минутажом у досадашњем делу сезоне.

То се одмах одразило на игру, али и резултат каталонског тима.

Осасуна је веома мотивисано ушла у меч, створила велики број шанси и на крају их материјализовала.

Будимир је у 18. минуту погодио главом за 1:0, а само десет минута касније Сарагоса је у транзицији маестрално преварио одбрану и голмана гостију и постигао гол за великух 2:0 за домаћина.

Покушавала је Барселона да се врати у меч и у другом полувремену заиграла за класу боље.

До смањења на 2:1, Барселона је стигла у 53. минуту, након помало комичног поготка Виктора.

Ипак, Осасуна је у финишу меча успела да постигне нова два гола и тако потпуно шокира и "потопи" наде Барселоне за повратак у меч.

Играо се 72. минут када је Будимир постигао нови гол, овога пута са беле тачке.

Тачку на меч ставио је Бретонес у 85. минуту, прелепим поготком са дистанце, којим је Осасуна повела са 4:1.

Последњи "трзај" Барса је показала у 89. минуту, када је млади Јамал постигао такође ефектан погодак, али само за коначних Осасуна - Барселона 4:2.

Након осам одиграних кола у Ла Лиги, Барселона је остварила први пораз, али је задржала лидерско место на табели са 21. бодом.

Осасуна је напредовала на шесто место са 14 бодова.