Алкараз као тајфун - одувао ривала за 57 минута и послао поруку свима

Шпанац је лакше него што се очекивало стигао међу осам најбољих, где га сада чека дуела са Русом
Алкараз као тајфун - одувао ривала за 57 минута и послао поруку свимаGetty © Lintao Zhang / Staff

Шпански тенисер Карлос Алкараз се за само 57 минута пласирао у четвртфинале АТП турнира у Пекингу, пошто је декласирао Холанђанина Талона Грикспора 2:0 (6:2, 6:1).

Моћном партијом, Алкараз је показао да је можда и главни фаворит у кинеској престоници пошто још од Лејвер купа наставља да игра у страшној форми.

Алкараз је у оба сета направио по два брејка и тако много лакше него што се очекивало савладао Холанђанина који је претходно био бољи од Миомира Кецмановића.

Противник Алкаразу у четвртфиналу биће Рус Карен Хачанов. Он је у осмини финала победио Аргентинца Франсиска Серундола резултатом 2:0 (7:6(7:4), 7:6(11:9)).

Турнир у Пекингу је из категорије 500, а титулу брани Јаник Синер.