Звезда грешкама упропастила наступ у Милану, Интер убедљиво славио

Фудбалери Црвене звезде уписали су пораз од 4:0 у Милану од екипе Интера у мечу другог кола Лиге шампиона

Две утакмице и исто толико пораза за шампиона Србије у новој сезони Лиге шампиона.

Попут меча са Бенфиком, Црвена звезда је веома скупо платила сваку своју грешку.

Дошли су црвено-бели у Милан као потпуни аутсајдери, али далеко је од тога на терену био тим Владана Милојевића.

Имала је шта да покаже Звезда на „Ђузепе Меаци“, на моменте веома опасно и конкретно претила по гол ривала, али се по ко зна који пут показало да утакмице у Европи не праштају грешке, поготово не оне на својој половини терена.

Утисак је да је Интер сурово и експресно казнио сваку непажњу и лош потез играча српског тима.

Италијански клуб је стигао до раног вођства након сјајног гола из слободног ударца. Фаулу је претходила олако изгубљена лопта Елшника, а потом је уследио маестралан ударац Турчина Чалханоглуа, који вара Глазера и убацује лопту од стативу у гол.

Резултат се до краја првог полувремена није мењао и деловало је да Звезда има потребно да можда и постигне гол и учини наставак неизвеснијим.

Ипак, кардниналне грешке обележиле су друго полувреме.

Једна је виђена у 59, друга у 71, а трећа у 78. минуту.

Раде Крунић, иако један од искуснијих и бољих фудбалера Црвене звезде, предао је лопту испред свог шеснаестерца. Тареми је упослио Арнаутовића, а овај имао лак задатак да пошаље лопту иза леђа Омрија Глазера.

Покушавао је тренер Милојевић да изменама „оживи“ свој тим, али није му то полазило за руком.

Тренд губљења лопте на неких 15-20 метара од свог гола, наставио је у Звезди и капитен Урош Спајић.

Лаутаро је пожртвовано освојио лопту, потом искористио нову асистенцију Таремија и постигао гол за убедљивих 3:0.

Само седам минута касније, Дркушић је био нови трагичар у редовима Звезде, пошто је оборио Лаутара у свом шеснаестерцу и скривио пенал.

Прецизан са беле тачке био је Меди Тареми, који је поставио коначних Интер – Звезда 4:0.

У трећем колу Лиге шампиона, Црвена звезда ће играти у гостима против Монака 22. октобра, док ће Интер дан касније играти против Јанг Бојса у Швајцарској.

1. окт 2024 • 22:50

Крај меча: Интер - Црвена звезда 4:0

Завршен је меч у Милану, Интер је убедљиво савладао Црвену звезду са 4:0.

81' - ГОЛ! Тареми сигуран за 4:0

Искусни нападач је био прецизан са пенала и тако је повећао предност Интера на 4:0.

78' - Пенал за Интер

Дркушић је у свом шеснаестерцу оборио Лаутара, а судија Цвајер показује на белу тачку.

72' - ГОЛ! Интер води 3:0, Лаутаро кажњава грешку

Нова грешка и нови гол који Звезда прима од Интера. Овога пута је очајно реаговао капитен Спајић, што Лаутаро користи и смешта лопту у мрежу.

62' - Интер се поиграва, Глазер спречава нови гол

Зицер за 3:0 имали су фудбалери Интера након транзиционог напада. Думфриз је проиграо Аугуста, који је избио сам пред Глазера, који ипак излази као победник у том дуелу.

59' - ГОЛ! Арнаутовић је стрелац, Интер води 2:0

Велика грешка Крунића, који губи лопту испред свог шеснаестерца. Она је брзо стигла од Таремија до Арнаутовића, који није имао тежак задатак да је пошаље у мрежу.

Интер води 2:0 против Звезде.

59' - Опасност пред голом Звезде, остаје 1:0

Зијелински је послао веома оштру и опасну лопту у петерац Звезде, али тамо Тареми не постиже гол.

48' - Звезда тражи пенал

Након гужве у шеснаестерцу Интера, Ђига је шутирао и погодио Чалханоглуа у руку. Пенала ипак неће бити каже судија Цвајер.

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме у Милану...

Полувреме: Интер - Црвена звезда 1:0

Голом Чалханоглуа у 11. минуту, домаћин на полувреме одлази са предношћу од једног гола.

42' - Велика прилика за Звезду, Силас погађа Зомера

Други ударац у оквир гола бележи српски клуб, овога пута након одличног утрчавања Силаса, чији ударац је главом одбранио голман Интера Јан Зомер.

40' - Добра акција Интера, Мктаријан преко гола

У одличну позицију су фудбалери Интера убацили свог искусног саиграча, али је ударац Мктаријана отишао преко гола Глазера.

Остаје 1:0 за Звезду.

29' - Поново Звезда прети, поново Максимовић

Игра без превише страха Звездин "мали Меси". Поново је Максимовић био актер опасног напада Звезде, али је овога пута његов шут отишао поред гола Интера.

20' - Нови гол поништен Интеру

Овога пута је Думфриз био у офсајд позицији, па је нови погодак Арнаутовића поништен.

19' - Прва Звездина шанса, Максимовић шутира преко гола

Сада је Звезда одузела лопту на половини ривала, урадио је то млади Максимовић, који је избио у позицију за шут.

Момак који има тек 17 година, јако је "опалио" по лопти, која иде мало преко гола домаћина.

18' - Посед лопте готово идентичан

Иако је Интер опаснија екипа од старта меча, немају Италијани апсолутну доминацију на терену. Посед лопте након нешто више од 15 минута износи 51-49 у корист шампиона Серије А.

11' - ГОЛ! Сјајан погодак Чалханоглуа, Интер рано стиже до вођства

Олако је Елшник изгубио лопту пред својим шеснаестерцом, а потом и направио фаул.

Специјалиста слободних удараца Хакан Чалханоглу је директно гађао и постигао веома ефектан погодак од стативу.

Интер води против Звезде 1:0.

3' - Поништен гол Интеру

Чалханоглу је одлично центрирао из слободног ударца, пронашао је Арнаутовића, чији погодак је ипак поништен због офсајд позиције.

1' - Почео је меч

Судија Цвајер означио је почетак меча у Милану, између Интера и Црвене звезде.

Познати су састави тимова:

Поглед у свлачионицу

Црвена звезда ће у Милану играти у својој новој, трећој гарнитури.

Све је српемно на стадиону "Ђузепе Меаца", а ускоро се очекују састави два тима...

"Озлоглашени" Немац дели правду

Немачки арбитар Феликс Цвајер делегиран је за главног судију меча у Милану, а помагаће му сународници Роберт Кемптер и Кристијан Диц.

Цвајер је био главни у ВАР соби током утакмице Србија - Швајцарска на Светском првенству 2018. године кад није реаговао пошто су двојица дефанзиваца Швајцарске рукама држала Александра Митровића.

Инзаги: Морамо бити спремни за замке

"Екипа добро ради, али нам још недостаје тај континуитет који смо имали прошле године. Јутрос смо анализирали суботњи меч, постигнуте голове... Не причамо само о дефанзиви, већ о целом тиму", рекао је Инзаги на конференцији за медије, пренео је званични сајт клуба.

Он је истакао да Интер ове сезоне има тежак распоред.

"Концентрација је веома важан елемент, имамо своје принципе које већ неко време спроводимо. Пролазили смо увек групу Лиге шампиона са лакоћом, али ове сезоне због новог формата не можете да правите калкулације. Потребно је да будемо фокусирани од првих утакмица, то значи и сутра. Црвена звезда има за собом девет првенствених утакмица и бараж за Лигу шампиона, добро је трениран тим и има изванредне елементе. Мораћемо да будемо спремни и за замке", додао је тренер Интера.

Здравствени проблеми

Иако се голман Омри Глазер опоравио од повреде рамена, није познато хоће ли бити у стартној постави српског клуба.

Оно што је сигурно, јесте то да ће Звезда у Милану играти без Мирка Иванића, који је у "вечитом дербију" повредио примицач и који ће одсуствовати неко време са терена.

Такође, српској екипи недостаје и Огњен Мимовић, који је повредио метатарзалну кост.

Са друге стране, италијанској екипи недостаје само Николо Барела.

Милојевић о противнику

"Када играте на највишем нивоу такмичења, против великих екипа, морате да будете максимално концентрисани и мотивисани. Најважније је да имамо што мање 'празних ходова' и одиграмо храбро и константно", рекао је тренер фудбалера Црвене звезде Владан Милојевић на конференцији за медије.

Хвалио је Милојевић италијанског противника.

"Интер је шампион Италије, опет је претендент за скудето, сигуран сам да имају и високе циљеве у Лиги шампиона. Имају сјајне играче, репрезентативце, систем игре и онда можете да мењате играче од утакмице до утакмице", истакао је Милојевић на конференцији за медије.

Форма и стање на табели

Црвено-бели стижу на стадион "Ђузепе Меаца" након пораза на старту од Бенфике (2:1), док је Интер освојио бод против Манчестер Ситија (0:0).

Што се тиче резултата у домаћим првенствима, шампион Србије је први на табели са учинком од осам победа и једним ремијем, док је Интер нешто слабије ушао у овосезонско издање Серије А, у којој има три победе, два ремија и један пораз.

Дуел шампиона

Црвена звезда је у фудбалску европску елиту овога пута ушла кроз квалификације, које је претходно обезбедила као шампион Србије.

Противник у другом колу је екипа Интера, која је готово рутински прошле сезоне освојила италијанску Серију А.