Дебакл Шахтјора у Гелзенкирхену, драма у Ђирони

Фудбалери Аталанте победили су у гостима Шахтјор са 3:0 у другом колу Лиге шампиона
Дебакл Шахтјора у Гелзенкирхену, драма у ЂирониGetty © Alex Gottschalk/DeFodi Images

Није било превише узбуђења у Гелзенкирхену, пошто је од старта Аталанта показала да је за класу испред Шахтјора.

Освајач Лиге Европе је од првог минута нападао, доминирао, па стигао до убедљивог тријумфа.

Адемола Лукман је асистирао Ђимшитију у 21. минуту за предност, а потом се Нигеријац уписао у стрелце у 44. минуту.

После три минута игре у другом делу, екипа из Бергама је стигла до трећег гола, пошто је прецизан био Раул Беланова.

Шахтјор није успео ни на другом мечу у новој сезони да постигне гол.

Други меч одигран у истом термину, између Ђироне и Фејенорда, био је препун драме и узбуђења.

Два неискоришћена пенала, триаутогола, од којих један поништен у ВАР соби...

Ђирона је повела у 19. минуту преко Давида Лопеза, а четири минута касније су гости изједначили аутоголом Ерере.

Преокрет гостима донео је Миламбо у 33. минуту, а могли су Холанђани до убедљивије предности да је Уеда искористио пенал у 36. минуту.

Ђирона је затресла мрежу у 51. минуту, али је гол поништен у ВАР соби због офсајда.

Потом је Бојан Миовски у 67. минуту пропустио прилику да изједначи са пенала, али је Ван де Бек успео да затресе мрежу у 74. минуту.

Пет минута касније, гости су поново повели, пошто је Ладислав Крејчи сместио лопту у свој гол.

Домаћин је притискао до краја, али су Холанђани успели да сачувају гол и дођу до бодова.