Малерозни ТСЦ: Трипут у пречку, па изгубио у Лиги конференције

Фудбалери ТСЦ-а поражени су резултатом 1:0 на гостовању Астани у првом колу Лиге конференција иако су чак три пута погађали оквир гола
Малерозни ТСЦ: Трипут у пречку, па изгубио у Лиги конференцијеGetty © Srdjan Stevanovic / Contributor

Домаћин је у Алматију, где игра као домаћин, победоносни гол већ у 15. минуту. После корнера је на другој стативи најбоље скочио Литванаца Кипрас Кажуколовас и ударцем главом послао лопту у мрежу.

ТСЦ је могао до изједначења у 29. минуту, али је Милош Пантовић ударцем са око 18 метара погодио пречку.

Три минута касније поново прети Пантовић, са ивице шеснаестерца шутира поред гола. У 42. минуту пречку погађа и Ифет Ђаковац. Пречку је у 47. минуту погодио и Александар Ћирковић.

ТСЦ ће у другом колу, 24. октобра, угостити пољску Легију, која је код куће победила Бетис 1:0 голом француског дефанзивца Стива Капуадија у 24. минуту.

Резултати првог кола Лиге конференција: Астана - ТСЦ 1:0, Молде - Ларне 3:0, Легија - Бетис 1:0, Хајденхајм - Олимпија 2:1, Омонија - Викингур 4:0, Серкл Бриж - Сент Гален 6:2, Динамо Минск - Хартс 1:2, Ноа - Млада Болеслав 2:0.

Среда: Башакшехир - Рапид 1:2, Виторија Гимараеш - Цеље 3:1.

Преостали мечеви: Челси - Гент, Копенхаген - Јагјелонија, Фјорентина - ТНС, ЛАСК - Ђургарден, Шамрок - АПОЕЛ, Лугано - Хелсинки, Петрокуб - Пафос, Борац - Панатинаикос.