Тадић стрелац за Фенер, Мурињов тим тешком муком до ремија

Српски фудбалер Душан Тадић постигао је једини гол за Фенербахче у ремију 1:1 у гостима против Твентеа у мечу другог кола Лиге Европе
Тадић стрелац за Фенер, Мурињов тим тешком муком до ремијаGetty © DeFodi Images

Некадашњи капитен фудбалске репрезентације Србије је тако постигао пети гол на 13 утакмица у свим такмичењима ове сезоне.

Мичел Влап је довео Твенте у вођство после додавања Јурија Регера у 29. минуту, али је Тадић у 71. после асистенције Софијана Амрабата погодио мрежу бившег клуба и поставио коначан резултат.

Голом Данијела Бирлигее ФЦСБ је као гост победио ПАОК у Солуну резултатом 1:0. Андрија Живковић је играо за ПАОК од 70. минута, али није спречио пораз.

Шпански Билбао је победио АЗ Алкмар 2:0, головима Ињакија Вилијамса и Оихана Сансета у 85.

Кристијан Белић играо је за госте од 63. минута.

Доскорашњи капитен Партизана Светозар Марковић одиграо је цео меч за Викторију, која је у Плзењу одиграла без голова против Лудогореца.

Резултати другог кола Лиге Европе: Атлетик Билбао - АЗ Алкмар 2:0, Бешикташ - Ајнтрахт Франкфурт 1:3, Елфсборг - Рома 1:0, ПАОК - ФЦСБ 0:1, Ренџерс - Лион 1:4, Ројал Унион - Боде Глимт 0:0, Твенте - Фенербахче 1:1, Викторија Плзењ - Лудогорец 0:0. Ференцварош - Тотенхем 1:2, Хофенхајм - Динамо Кијев 2:0, Лацио - Ница 4:1, Макаби Тел Авив - Митјиланд 0:2, Олимпијакос - Брага 3:0, Карабах - Малме 1:2, Реал Сосиједад - Андерлехт 1:2, РФС - Галатасарај 2:2, Славија Праг - Ајакс 1:1.