Сака уништио Саутемптон, Сити се мучио са Фуламом - Холанд поново без поготка

Фудбалери Арсенала савладали су Саутемптон 3:1, док је Сити био бољи од Фулама 3:2, у мечевима седмог кола Премијер лиге - обе екипе наставиле потеру за водећим Ливерпулом
Сака уништио Саутемптон, Сити се мучио са Фуламом - Холанд поново без поготкаGetty © Zac Goodwin/PA Images

Одбрана Арсенала дуго је одолевала напдима Арсенала, на старту другог дела чак и повела, али онда је на сцену ступио Букајо Сака и готово сам донео три бода "тобџијама".

"Свеци" су на "Емирејтсу" повели голом Арчера у 55. минуту, а онда је Сака са две асистенције донео преокрет екипи Микела Артете.

Прво је Хаверц изједначио у 58, да би резервиста Мартинбели донео предност Арсеналу.

Коначан резултат 3:1 поставио је најбољи играч меча Букајо Сака у 88. минуту утакмице.

Дебитантски наступ у екипи Арсенала уписао је шпански репрезентативац Микел Мерино.

Сити се мучио са Фуламом, али је дошао до три бода највише захваљујући Матеу Ковачићу.

Тим из Лондона повео је у 26. минуту голом Переире, али је Хрват до полувремена донео изједначење "грађанима".

Поново је некадашљи играч Интера, Челсија и Реала затресао мрежу Лена, да би трећи погодак за екипу Пепа Гвардиоле постигао резервиста Доку.

У финишу утакмице Фулам је смањио на 3:2 преко Родрига Муниза, али је то био коначан резултат меча.

Занимљиво је да је ово био други узастопни меч у Премијер лиги у којем Ерлинг Холанд није постигао погодак.

Дефанзивац Ситија Кајл Вокер обележио је мали јубилеј - 400. наступ у Премијер лиги.

И Арсенал и Сити стигли су до 17. бода у сезони, један мање од водећег Ливерпула, који је у првом мечу седмог кола минималним резултатом савладао екипу Кристал Паласа.

Брентфорд је у правој голеади савладао екипу Вулвса 5:3, Вест Хем је коначно победио и то на свом терену тим Ипсвича 4:1, док је и Лестер дошао до првог тријумфа у сезони, против Борнмута 1:0.