Фаворити у Немачкој расипају бодове - реми Леверкузена, пораз Дортмунда

Фудбалери Бајер Леверкузена и Холштајн Кила одиграли су нерешено 2:2, у мечу шестог кола Бундеслиге, док је екипа Униона у Берлину савладала Дортмунд 2:1
Фаворити у Немачкој расипају бодове - реми Леверкузена, пораз ДортмундаGetty © Rolf Vennenbernd

Велику предност испустио је тим Ћабија Алонса, пошто је већ у осмом минуту имао два гола предности против дебитанта у Бундеслиги, али су гости на крају извукли бод.

Бајер је повео у четвртом минуту голом Виктора Бонифејса, да би Јонас Хофман четири минута касније дуплирао предност шампиона Немачке.

Кил је у 45+5. минуту смањио на 2:1 поготком Макса Гешвила, а Јан-Фите Арп је голом из пенала у 69. минуту поставио коначан резултат.

Леверкузен је пети на табели са 11 бодова, Кил је на 17. месту и данашњим ремијем дошао је до другог бода.

Фудбалери Унион Берлина победили су Борусију Дортмунд резултатом 2:1.

Голове за Унион постигли су Кевин Фогт у 26. минуту из пенала и Јорбе Вертесен у 45, док је стрелац јединог поготка за Борусију био Јулијан Риерсон у 62. минуту.

Унион је шести на табели са 11 бодова, док је Борусија на седмом месту са 10.

Фудбалери Волфсбурга победили су Бохум резултатом 3:1, док је Фрајбург био бољи од Вердера из Бремена 1:0.