Митар незадржив, Ел Хилал ређа победе у шампионату Саудијске Арабије

Фудбалери Ел Хилала победили су Ел Ахли резултатом 2:1, у мечу шестог кола саудијске Премијер лиге
Митар незадржив, Ел Хилал ређа победе у шампионату Саудијске АрабијеGetty © Yasser Bakhsh

Домаћи тим је повео у 12. минуту поготком Габрија Веиге, али је преокрет за Ел Хилал донео репрезентативац Србије Александар Митровић.

Головима у 56. и 78. минуту из пенала, Митровић је дошао до девет голова у шампионату.

Митровић је први стрелац саудијске Премијер лиге, на другом месту је Карим Бензема који је постигао седам, док је трећи Кристијано Роналдо са пет погодака.

Сергеј Милинковић-Савић је изашао из игре у последњим тренуцима утакмице.

Ел Хилал је први на табели саудијског првенства са максималних 18 бодова, Ел Алхи је на 10. месту са седам.

Шампион Саудијске Арабије ће у следећем колу дочекати Ел Феиху, док ће се Ел Алхи састати са Ел Халиџом.