Победа Реала у сенци тешке повреде Данија Карвахала

Фудбалери Реал Мадрида победили су Виљареал резултатом 2:0 у мечу деветог кола Ла Лиге, али је победа остала у сенци тешке повреде Данија Карвахала
Победа Реала у сенци тешке повреде Данија КарвахалаGetty © Denis Doyle

Реал је повео у 14. минуту голом Федерика Валвердеа, а победу је потврдио Винисијус Жуниор у 73. минуту.

Победа над Виљареалом ће, ипак, задати главобоље Карлу Анчелотију, пошто су се повредила двојица врло важних играча.

Винисијус је напустио игру због повреде рамена, али та повреда не делује озбиљно колико она Данија Карвахала.

Један од најконстатнијих играча Реала је изнет на носилима у сузама, пошто је, по свему судећи, покидао лигаменте колена.

Мадриђани се налазе другом месту у Ла Лиги са 21 бодом, Виљареал је трећи са 17.
Реал ће у следећем колу гостовати Селти, док ће Виљареал дочекати Хетафе.

Резултати осталих утакмица: Еспањол-Мајорка 2:1, Хетафе-Осасуна 1:1, Лас Палмас-Селта 0:1, Ваљадолид-Рајо Ваљекано 1:2.