Синер преокретом до осмине финала у Шангају

Најбољи тенисер света Италијан Јаник Синер пласирао се у осмину финала Мастерса у Шангају, пошто је у трећем колу победио Аргентинца Томаса Мартина Ечеверија 6:7 (3:7), 6:4, 6:2

Први рекет света је до очекиване победе стигао после преокрета, за два сата и 40 минута игре.

Ово је био други међусобни дуел италијанског и аргентинског тенисера, а други тријумф Синера.

У првом сету играло се гем за гем, а Синер је у 12. гему при вођству од 6:5 имао две сет лопте на сервис противника. Ечевери је успео да изједначи на 6:6, а онда је други сет добио у тај-брејку резултатом 7:3.

Најбољи тенисер света је заиграо боље у наставку меча, а други сет је добио са 6:4.

Италијан је на крају стигао до победе, пошто је у трећем сету тријумфовао са 6:2.

Синер ће у осмини финала играти против победника меча између Американца Бена Шелтона и Роберта Карбаљеса Баене.

Мастерс у Шангају се игра за наградни фонд од 8.995.555 долара.