Звезда срушила Басконију, гротло "Арене" прогутало Шпанце

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Басконије у Београду са 78:71 у мечу другог кола Евролиге

Након две одигране утакмице у новој сезони елитног европског такмичења, Црвена звезда има исто толико победа.

Српски тим је прво био бољи од Париза у престоници Француске, да би потом савладао Басконију у Београду.

Готово од првог до последњег минута у крцатој "Београдској арени", Звезда је имала предност и на крају заслужено славила.

Покушавала је Басконија да се резултатски врати у меч и изведе још један преокрет (попут оног против Партизана у првом колу), али је Звезда одбила налете Шпанаца и стигла до нове победе.

"Канонада" у првој четвртини могла је да наговести епилог овог сусрета. Редом су за три поена погађали Кенан, Калинић и Даум, па је предност српског тима износила 15:6 и 20:10 након само уводних пар минута.

Басконија је сваки пут спречавала Звезду да стекне осетнију разлику и имала одговор на серије београдског тима.

Међутим, Звезда је све време одржавала предност која је у првом полувремену износила између седам и 12 поена.

"Клацкалица" и размена поена наставила се и у наредне две четвртине.

Звезда је у последњој имала и 16 поена предности, али је Басконија смањила на четири поена у последња два минута.

Ипак, нове тројке Кенена и Калинића су и дефинитивно одбиле налет шпанске екипе.

Најефикаснији у редовима црвено-белих били су Кенан са 19, Боломбој са 15 и Калинић са 12 поена.

Код гостију из Виторије истакли су се Монеке са 19 и Хол са 13 поена.

После уводна два кола, Звезда има максималан, а Басконија половичан учинак.

Ускоро опширније...

9. окт 2024 • 21:56

Крај меча, Звезда је победила Басконију

Коначан резултат је 78:71, чиме Звезда стиже до друге победе у новој сезони Евролиге.

40' - Звезда пред победом, Кенан поново прецизан

Ајзеа Кенан игра сјајан меч, а новом тројком је донео Звезди предност од 71:66, колико износи на 58 секунди до краја сусрета.

36' - Басконија се не предаје

Шпански тим смањује на 65:58, па нас тако очекује неизвесна завршница.

33' - Давидовац закуцава! Звезда води 65:49

Тим Јаниса Сферопулоса стиче највећих 16 поена предности. Звезда је пред победом у "Арени".

Крај треће четвртине: Звезда - Басконија 59:49

Одржавају црвено-бели двоцифрену предност, са којом се улази у последњих 10 минута кошарке.

25' - Двоцифрена предност Звезде 52:40

Кенан везује пет поена, а на то Калинић додаје и тројку, па Звезда на половини треће четвртине води 52:40.

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

Полувреме: Звезда - Басконија 42:34

Успела је Басконија да делимично смањи разлику, али Звезда на полувреме свакако одлази са великих "плус" осам.

Друга четвртина завршена је резултатом 17:14 у корист српског тима.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде су Кенан са осам и Недовић са седам поена.

Код гостију се истичу Луваву са осам и Монеке са седам.

15' - Рапсодија српског тима

Звезда стиче максималних 12 поена предности средином друге деонице...

Црвено-бели долазе до релативно лаких поена у транзицији, прво је то урадио Недовић, а потом и Милер-Мекинтајер.

Крај прве четвртине: Звезда - Басконија 25:20

Звезда је одиграла једну од најбољих нападачких четвртина у дужем периоду.

Тим Јаниса Сферопулоса убацио је 25 поена, од чега чак шест тројки.

Након десет минута кошарке, Звезда има пет поена предности.

4' - Звездина "канонада" на старту

Фантастичан старт црвено-белих, који воде 15:6 након уводних пар минута.

Тројке за српски тим погодили су у два наврата Кенан, као и Калинић и Милер-Мекинтајер.

1' - Почео је меч

Почео је сусрет Црвене звезде и Басконије, први посед има српски тим.

Последње припреме у току

Играчи оба тима су на паркету, у току је последње загревање пред почетак меча.

Пуна "Арена" чека Басконију

Црвено-бели су саопштили да је "Београдска арена" распродата до последњег места...

Међусобни скор на страни гостију

Вечерашњи дуел у Београду биће 19. меч Црвене звезде и Басконије у Евролиги, а гост из Виторије има бољи скор: 10-8.

Сферопулос о противнику

"Надамо се да ће навијачи доћи у великом броју да нас бодре до победе. Морамо да пратимо план, да будемо спремни да се добро бранимо, да имамо различите нападе. Они су тим који има снажне играче у рекету", рекао је тренер Црвене звезде Јанис Сферопулос уочи меча са Басконијом.

"Гледали смо све утакмице Басконије, не само против Партизана, већ и лигашке утакмице које су играли. Знамо где су им слабости и предности и спремићемо се на основу тога", додао је тренер Звезде.

Оба тима у меч улазе након пораза

Иако су на најбољи начин почеле сезону у Евролиги, Звезда и Басконија су уписале поразе у домаћим, односно регионалним такмичењима.

Тим са Малог Калемегдана је неочекивано поражен на гостовању у Сплиту, док је Басконија претрпела пораз на свом паркету од Андоре у шпанском првенству.

Оба тима траже другу победу

И Црвена звезда и Басконија су биле успешне у првом колу елитног такмичења.

Српски клуб је као гост савладао Париз у дебитантској утакмици француског тима у Евролиги.

Звезда је била боља 80:77, након преокрета у другом полувремену.

Преокрет у првом колу је приредила и Басконија, која је као домаћин савладала екипу Партизана.

Црно-бели су водили у последњој деоници, али је шпански тим успео да се боље снаже у неизвенсој завршници и дође до победе.